Wielu hodowców wraz z upływem lat i zdobywanym doświadczeniem poprzez obserwację zwierząt hodowlanych podczas ich wzrostu dochodzi do wniosku że pasza to nie tylko zwykły dodatek ale również bardzo ważny element względem wzrostu i rozwoju zwierząt. Wówczas zaczynamy szukać ciekawych alternatyw które pozwolą nam nieznacznie przyspieszyć wzrost zwierząt bądź wpłynąć na ich wydajność.
Na rynku znajdziemy wiele ofert, które mogą okazać się interesujące, jednak czasem warto zostać przy tym co praktykowali nasi rodzice bądź dziadkowie. Mianowicie kilkadziesiąt lat temu, zwierzęta hodowlane karmione były głównie ziemniakami w skład których wchodzi wiele składników odżywczych. Dzisiaj mamy produkt podobny na wyciągnięcie ręki, wystarczy udać się do punkty jego sprzedaży.

Białko z ziemniaków

Uzyskiwane jest podczas gotowania ziemniaków na parze, późniejszym ich obieraniu oraz poddawaniu ekstrakcji. W taki sposób powstaje specjalna zawiesina bogata przede wszystkim w białka, końcowym etapem podczas produkcji jest przemiana zawiesiny w suszony proszek. Tak powstaje białko ziemniaczane, czyli produkt naturalny charakteryzujący się przede wszystkim wysoką zawartością białka.
Mówiąc białko ziemniaczane mówimy również o uniwersalnym dodatku do paszy który może być stosowany w żywieniu wielu gatunków zwierząt hodowlanych, takich jak między innymi drób, bydło oraz trzoda chlewna. Co ciekawe możemy zastosować je również w przypadku zwierząt domowych, a produkt sam cechuje się zapachem suszonych ziemniaków.

Bardzo bogaty skład

Jest to zdecydowana alternatywa dla pasz pochodzenia zwierzęcego, którą cechuje bogaty skład aminokwasowy w którym znajdziemy treonine, seryne, glicyne, alanine, metionine, leucyne, tyrozyne, arginine oraz wiele innych substancji odżywczych. Oczywiście udział poszczególnych składników jest zaledwie kilku procentowy w skali opakowania jednak zdecydowanie wystarcza, zapewniając naszym zwierzętom potrzebne substancje odżywcze.
Warto wspomnieć iż surowiec ten zawiera około 90% suchej masy z czego aż 80% to białko. Można powiedzieć, że jest to białko z górnej półki, ponieważ zawiera wysoką zawartość biologiczną stanowiącą strawność na poziomie zbliżonym do 70%. Bez wątpienia można stwierdzić że mamy tutaj do czynienia z jednym z najbardziej wartościowych produktów aktualnie znajdujących się na rynku. Nie zapominajmy że jest to produkt uniwersalny, który nada się jako pasza dla wielu zwierząt nie czyniąc im żadnej krzywdy.
Wielu hodowców zdecydowało się przejść na białko ziemniaczane i jednogłośnie zachwalają oni ten produkt. Jest na bazie naturalnych składników, zapewnia najważniejsze substancje odżywcze w przyzwoitych dawkach oraz jest w przystępnej cenie. To wszystko jedynie może zachęcić przed zastosowaniem tego produktu w diecie zwierząt hodowlanych.
Mimo wszystko warto pamiętać o jego właściwym stosowaniu które obejmują określone dawki, zwiększenie zalecanych dawek może źle wpłynąć na kondycję zwierząt.