Jak aplikować podkład, żeby dobrze się prezentował? Sposobów jest kilka, akcesoriów też nie brakuje na rynku. Możesz użyć pędzla, gąbki, a nawet wklepać go palcami. Każda z tych metod ma wady i zalety. Sprawdź, jak zabrać się do nałożenia podkładu i co przygotować. Jeden ze sposobów na pewno stanie się Twoim ulubionym.

Zacznij od podkładu

Wszystko zależy od jego konsystencji i struktury. Czy jest to produkt w płynie, kamieniu, czy w sztyfcie? Producenci prześcigają się w nowych rozwiązaniach, kamuflujących niedoskonałości cery. Najbardziej popularnym jest podkład w kamieniu, niepolecany raczej dla Pań o rozszerzonych porach. Dobrze kryjącym, gęstym podkładem jest produkt w płynie. W przypadku skóry wrażliwej ze skłonnością do alergii zaleca się podkłady mineralne. Sztyft aplikuje się wygodniej niż płynny podkład i poleca się go do każdej cery, oprócz tłustej.

Narzędzia do aplikacji

Czym nakładać podkład? Najbardziej popularny jest pędzel. Kabuki z zaokrągloną główką jest gęsty i służy do nakładania mineralnego podkładu sypkiego. Gruby flat top, z płaską końcówką, zwany też języczkiem służy do wklepywania podkładu, a nie jego rozmasowywania. Duo fibre ma dwa, zróżnicowane rodzaje włosia, syntetyczne i naturalne, które pozwalają nanieść kosmetyk w sposób bardzo precyzyjny, bez smug, tak by produkt „stopił się” ze skórą. Gąbka zwana też beauty blenderem, ma postać stożku. Pozwala to na dotarcie do trudno dostępnych miejsc jak okolice oczu czy zwężenia przy nosie. Nakładanie gąbka to bardzo ekonomiczny sposób, ponieważ materiał nie chłonie produktu i rozprowadza się go w sposób prosty, nie tworząc maski i smug. Innym rodzajem gąbki, jest trójkątna, która ma większy obszar działania. Palce to najszybszy sposób nakładania. Jednakże wymaga od nas mycia rąk i stwarza duże ryzyko zabrudzeń. Sposób jest nieekonomiczny, bo zużywamy więcej kosmetyku. Zaletą tej aplikacji jest to, że podkład pod wpływem ciepła palców lepiej się rozprowadza. Wadą, możliwość powstania smug.