Prawidłowe nałożenie cieni nie jest skomplikowane i nawet osoba, która nie ma wprawy, ale zna kolejność wykonywania czynności, poradzi sobie doskonale. Zatem, od czego zacząć nakładanie cieni na powieki krok po kroku?

Dobór odpowiednich akcesoriów i rodzaju cienia

-Do wykonania makijażu potrzebna będzie baza, korektor i puder. Zanim przystąpimy do malowania cieniami powiek, należy oczyścić skórę przy pomocy toniku lub płynu micelarnego.
-Na powieki nakładamy bazę, korektor i pudrujemy je.
Nakładanie cieni na powieki krok po kroku, wymaga przygotowania pędzli. Jeden może być bardziej puszysty, posłuży do rozmycia przejść między kolorami.
-Cienie do powiek dobieramy według upodobania. Ciekawym sposobem na wyrazisty i łatwy makijaż oka jest użycie cieni na mokro. Wśród różnych rodzajów kosmetyków, możemy sięgnąć po cienie w kremie, cienie prasowane, połyskujące, matowe lub wypiekane. Dla niewprawionych w sztuce makijażu najlepsze będą cienie tradycyjne, prasowane. Należy jedynie pamiętać, aby nie używać cieni prasowanych z użyciem wody, gdyż mają tendencję do zbrylania się i nie nadają się do ponownego użycia.
Biała kredka może być rodzajem bazy pod cienie. Dzięki temu barwa cieni jest wyrazistsza i czystsza.

Jak nakładać cień?

Po oczyszczeniu i nałożeniu bazy, korektora i przypudrowaniu, nakładamy na powieki białą kredkę. Następnie jasnym brązowym lub kremowym cieniem malujemy ruchomą powiekę. Kolejnym etapem jest nałożenie ciemniejszego koloru począwszy od zewnętrznej części ruchomej powieki. Im bliżej wewnętrznego kącika oka, tym kolor musi być jaśniejszy. Przejścia między kolorami rozcieramy puszystym pędzlem.
Nakładanie cieni na powieki krok po kroku, kończymy podkreślając lekko dolną powiekę i łącząc cienie z powieki górnej z cieniami z powieki dolnej. Dla pań o małych oczach nie poleca się zaznaczania linii wodnej oka. Niewskazane jest to, także w przypadku kobiet noszących okulary dla krótkowidzów.
Możemy zagęścić linię rzęs oraz rozjaśnić przestrzeń nad łukiem brwiowym. Ostatnią czynnością jest zawsze tuszowanie rzęs.

Dobrze dobrane cienie podkreślają walory urody i współgrają z całością wizerunku. Ładny make up odejmuje lat i rozświetla cerę, kierując uwagę na atuty, którymi chcemy się pochwalić.