Mówi się, że kiedy kobiety mają piękny, duży biust, to na pewno go powiększały jakimś zabiegami, jednak czy tak jest zawsze?
Można mieć naturalny ładny biust, a jeśli tak, to jak poprawić wygląd biustu?
Istnieje kilka metod, aby biust był “efektowniejszy” oraz okazalej się prezentował, więc zacznijmy omawianie tych metod.

Treningi

Najważniejszą kwestią pracy nad kobiecym biustem jest trening, dlaczego?
Pomyślmy, czy mężczyzna może mieć ładnie zbudowaną klatkę piersiową bez treningu?
No nie, to samo jest u kobiet, bez treningów, kobiety nie osiągną ładnego biustu, jednak za jakie treningi się zabrać?
Zanim jeszcze zaczniemy omawiać treningi, warto pamiętać o nabieraniu masy i to działa na podobnej zasadzie jak u mężczyzn, czyli przysłowiowe “najpierw masa, potem rzeźba”
Zdrowe posiłki, odpowiednia ilość białka oraz węglowodanów, nie zapominając o cukrach czy też tłuszczach, jednakże w odpowiedniej ilości.
Przechodząc już do treningów, zacznijmy od czegoś prostego – Rozpiętki to ćwiczenie bardzo dobrze angażuje środek klatki piersiowej, jak wykonać to ćwiczenie?
Do wykonania tego ćwiczenia musimy usiąść na krześle, prostując plecy, następnie wziąć ciężarki i rozpinać w boki.
Takie ćwiczenie zaleca się wykonać trzykrotnie po 12 powtórzeń, między seriami przerwa 45 sekundowa do jednej minuty będzie wystarczająca.

Jednak co po za, samymi rozpiętkami, możemy wykonać, aby nasz biust się poprawiał?
W tym przypadku dobrym ćwiczeniem, będzie wyciskanie leżąc, jest to ćwiczenie na które potocznie mówimy “wyciskanie na klatę” kluczem w tym ćwiczeniu jest chwyt oraz poprawne uniesienie ciężaru, a więc jak to prawidłowo zrobić?
W momencie uniesienia sztangi powinniśmy wcisnąć nogi z całej siły w podłogę.
Takie ćwiczenie wykonać 3-4 serie po 10-12 powtórzeń, taka ilość jest jak najbardziej odpowiednia.

Ostatnim ćwiczeniem na biust, oraz ogólnie budowę klatki piersiowej są pompki – ćwiczenie bardzo klasyczne, jednakże dość skuteczne, jednak jeśli chcemy wycisnąć wszelkie soki, powinniśmy robić pompki na szeroko rozstawionych dłoniach.
Wtedy nasze pompki są typowo na rozbudowę klatki piersiowej i w 100% angażują wszystkie mięśnie.