ZACZYNAMY OD PODSTAWY – JAKIE SKŁADNIKI SĄ POTRZEBNE DO BUDOWY ZDROWEJ SKÓRY?

Jeśli chcemy mieć zdrową, promienną skórę, musimy pomyśleć o tym, co jemy na co dzień. Każdy z nas chce wyglądać pięknie i młodo jak najdłużej, dlatego warto zastanowić się nad tym, jakie składniki powinniśmy spożywać, aby dostarczać naszemu organizmowi to, czego potrzebuje, żeby zregenerować skórę.

PROTEINY – SKUTECZNA OCHRONA PRZED STARZENIEM SKÓRY

Proteiny są podstawowym składnikiem budulcowym naszej skóry. Bez nich nie byłoby możliwe wzmocnienie elastyczności i sprężystości skóry, co chroni ją przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi, jak również przed procesem starzenia się.
Jakie białka warto dodać do swojego jadłospisu? Wszystkie te, które zawierają wysokowartościowe aminokwasy, są niezbędne dla naszego organizmu. Do najważniejszych należą białko jaja, mięso, ryby, a także wszystkie produkty mleczne.

ZDROWA DIETA PEŁNA BŁONNIKA JEST KLUCZEM DO SUKCESU

Kolejnym ważnym składnikiem diety dla pięknej skóry jest błonnik. Jego główną rolą jest regulacja trawienia, co przekłada się na lepsze wchłanianie składników odżywczych i usuwanie toksyn z organizmu. To bardzo ważne dla naszej skóry, ponieważ reguluje to procesy zapalne, co prowadzi do zminimalizowania zmarszczek i wyprysków.
Jakie produkty są najlepsze dla uzyskania odpowiedniej ilości błonnika? Dobrej jakości błonnik znajdziemy w pełnych ziarnach, owocach, warzywach, orzechach i nasionach.

WITAMINY A I C – PROCES UTRZYMANIA KOLAGENU

Kolejnym składnikiem, który powinien znaleźć się w naszej diecie to witamina A i witamina C. Współpracują one ze sobą, a ich głównym zadaniem jest wzmocnienie zdrowia naszej skóry. Witamina A jest odpowiedzialna za proces utrzymania kolagenu, który jest podstawowym składnikiem naszej skóry. Witamina C z kolei jest silnym przeciwutleniaczem, który chroni naszą skórę przed działaniem wolnych rodników.
W jakich produktach znajdziemy witaminy A i C? W tym przypadku warto postawić na owoce, warzywa, a zwłaszcza paprykę, pomidory, marchew, szpinak, słodkie ziemniaki oraz owoce cytrusowe.

WODA – NAJWAZNIEJSZY SKŁADNIK DIETY DLA SKÓRY

Ostatnim, ale równie ważnym składnikiem w naszej diecie jest woda. To nasza podstawowa płynność, a brak jej negatywnie wpływa na nasze zdrowie ogólnie i na naszą skórę w szczególności. Woda odpowiada za nawilżenie naszej skóry od wewnątrz, dzięki czemu wygląda ona bardziej promiennie i jędrnie. Dobrym nawykiem jest picie minimum 2 litrów wody dziennie, a jeśli intensywnie trenujemy, to nawet 3 litry!

PODSUMOWANIE

Na co dzień powinniśmy stawiać na pełnowartościowe białka, błonnik, witaminy A i C, a także przede wszystkim odpowiednią ilość wody. Dbając o swoją dietę na długo przedłużymy młodość naszej skóry, a co za tym idzie, będziemy wyglądać zdrowo, promiennie i pięknie!