Myślałeś kiedyś o farbowaniu brody? Do niedawna uważano, że farbowanie włosów, a tym bardziej brody, nie jest sprawą mężczyzny. Teraz sytuacja radykalnie się zmieniła.

Moda otworzyła się na uwodzenie mężczyzn, którzy dbają o swój wizerunek. I co cieszy, producenci kosmetyków w końcu rozpoczęli masową produkcję męskich kosmetyków pielęgnacyjnych. Nie musisz się więc martwić o znalezienie odpowiedniej farby – asortyment jest dość szeroki.

Dość często brodaci mężczyźni nie lubią swojego koloru zarostu. Kolor brody u danego mężczyzny uzależniony od wpływu wiele czynników, np:

  • złych nawyków,
  • zaburzeń hormonalnych
  • i od tego, od czego nie da się uciec. Od wieku.

Najczęstszym powodem farbowania brody jest chęć połączenia odcienia brody z kolorem włosów. Ale najpopularniejszą przyczyną koloryzacji brody u mężczyzn jest pojawienie się siwych włosów.

Jeśli zdecydujesz się na farbowanie brody (zobacz też: refectocil.pl), weź się za to bardzo ostrożnie. Zwykła preparaty farbujące włosy mogą wyrządzić szkody typu poparzenia.

Barwienie brody najlepiej przeprowadzić profesjonalną farbą. Taką dla męskiej brody. Nie pożałujesz tego wyboru, ponieważ taka farba ma niewątpliwe zalety: – zapewnia długotrwały efekt,

  • ma krótki czas ekspozycji,
  • pielęgnuje włosy brody,
  • przyjazna jest dla alergików.

Malowanie profesjonalnymi farbami zajmuje niewiele czasu. Należą do nich na przykład farby żelowe. Mają one szeroką gamę odcieni. Istnieją również tak zwane farby stopniowego działania: przy każdej kolejnej aplikacji wzmacniają kolor. Zwykle stosuje się je do zakrywania siwych włosów.

Żeby uzyskać jaśniejszy kolor, osoby te będą musiały najpierw użyć rozjaśniacza, a następnie farbować włosy na pożądany kolor.

Sposób na farbowanie brody w domu

Najpierw musisz zdecydować o kolorze. Żeby broda wyglądała jej odcień musi być o jeden ton ciemniejszy niż włosy na głowie.

Do farbowania brody potrzebujesz

  • rękawiczek, aby nie pobrudzić rąk;
  • peleryny, która ochroni Twoje ciało przed zabrudzeniem,
  • gazetę lub ceratę, które zalecamy położyć na podłodze i pobliskich meblach.

W pierwszej kolejności dokładnie umyj brodę i osusz ręcznikiem. Wówczas farba lepiej wchłonie. Załóż rękawiczki, pelerynę i zakryj wszystkie pobliskie powierzchnie.

Skorzystaj z porady zapożyczonej od płci pięknej: posmaruj tłustym kremem (na przykład niemowlęcy) lub wazeliną na linii włosów. To uchroni skórę przed przebarwieniami. Farbę możesz wlać do plastikowego pojemnika. Do naniesienia farby użyj pędzla. Rozprowadź farbę od linii włosów brody aż po same jej końce. Aby równomiernie rozprowadzić farbę rozczesz włosy grzebieniem. Przeczytaj dokładnie instrukcję dołączoną do farby.

Umyj dokładnie włosy brody pod bieżącą wodą. Jeśli farba nadal reaguje na skórze, przemyj alkoholem, sokiem z cytryny lub środkiem do demakijażu i wytrzyj, aż farba zniknie całkowicie.

Po zafarbowaniu włosów brody resztę farby zostaw w pojemniku. Może przydać się, gdy zauważysz, że pozostały niepomalowane miejsca brody.