Jak pozbyć się zmęczonych oczu i worków pod oczami?

Każdemu zdarzyło się chyba przynajmniej raz w życiu, że po przebudzeniu nadal czuliśmy, jakbyśmy nie przesypiali nocy. Oczy wydają się ciężkie i nie chcą otworzyć się na dobre światło dnia. Oprócz tego, wokół oczu pojawiają się nieestetyczne worki i cienie. Co możemy zrobić, by zapobiec temu problemowi lub pozbyć się go raz na zawsze?

 1. Zadbaj o jakość snu
  Nie bez powodu dobrej jakości snu często nazywa się pięknym snem. Pamiętaj, że dzień zaczyna się już wieczorem, a ciało potrzebuje czasu na regenerację. Zadbaj o odpowiednie warunki, w tym odpowiednią temperaturę w pokojach, przewietrz je przed snem i zadbaj o wygodne łóżko i pościel.
  Ważnym elementem jest również wyeliminowanie stresu i rozluźnienie przed snem. Możesz spróbować jogi lub medytacji, lub po prostu wziąć ciepłą kąpiel z olejkami eterycznymi.

 2. Zwróć uwagę na swoją dietę
  Dieta odgrywa ogromną rolę w naszym codziennym zdrowiu. Zbyt duża ilość słodyczy i fast foodów może wpłynąć na nasze samopoczucie, w tym również na wygląd skóry wokół oczu. Zadbaj o to, by w swojej diecie zawierały się witaminy i minerały, zwłaszcza te, które mają pozytywny wpływ na skórę, takie jak witamina C i E.

 3. Ćwicz regularnie
  Ćwiczenia fizyczne wpływają na nasze samopoczucie, ale również na nasz wygląd. Regularne ćwiczenia pomagają zwiększyć krążenie krwi i odżywienie skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej jędrna i promienna. Skup się na ćwiczeniach związanych z twarzą, takich jak masaż, co pomaga poprawić krążenie krwi wokół oczu i zmniejszyć opuchliznę.

 4. Wypróbuj naturalne metody
  Istnieje wiele naturalnych metod, które pomagają pozbyć się zmęczonych oczu i worków pod oczami. Możesz wykorzystać zimne okłady z naparem ziołowym, na przykład z rumianku lub mięty, aby złagodzić stany zapalne i opuchliznę.
  Możesz również spróbować nakładać plasterek zimnego ogórka lub ziemniaka na obszar wokół oczu, co przyniesie ulgę i odmóżdżenie.

 5. Skonsultuj się z dermatologiem
  Jeśli powtarzające się próby nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, nie wahaj się skonsultować z dermatologiem lub kosmetologiem. U profesjonalisty znajdziesz wiele rozwiązań, od kremów, przez zabiegi kosmetyczne po zabiegi medyczne, które pomogą Ci pozbyć się zmęczonych oczu i worków pod oczami raz na zawsze.