W tym sezonie jednym z najważniejszych elementów w stylizacji paznokci jest kolor i zdobienia. Co modne w manicure na wiosnę i lato? Sprawdźmy!

Odważne kolory

Pierwszą i jedną z najważniejszych nowości sezonu jest koloryt. Bez wątpienia królują w tym sezonie odważne, mocne barwy. Czerwień, róż, fiolet, turkus, pomarańcz i żółć to proponowane trendy w manicure na wiosnę i lato. Do wyboru jest ogromna paleta kolorów, które można dobierać według własnej inspiracji i gustu. Dodatkowo, spopularyzował się manicure gradientowy, czyli przejściowe kolory na jednym paznokciu.

Efekt szkła

Najnowszym trendem wśród zdobień paznokci jest efekt szkła. Polega na nakładaniu specjalnego lakieru z dodatkiem drobinek, który po utwardzeniu nadaje paznokciom efekt przeźroczystego szkła. Pasuje zarówno do krótkich jak i długich paznokci, podkreśla ich kształt i dodaje elegancji.

Minimalizm w zdobieniach

W tym sezonie trendy w zdobieniach to styl minimalistyczny. Lubią to zwłaszcza osoby, które nie przepadają za zbytnią fantazyjnością. Własną stylizację paznokci można podkreślić poprzez klasyczne połączenia kolorów lub subtelne zdobienia. Wśród prostych zdobień wyróżnić można linie poziome, pionowe, ukośne, a także różnego rodzaju kropki i kółka.

Grafika i wzory

Oprócz minimalistycznych zdobień, moda na wiosnę i lato przynosi także graficzne i geometryczne wzory, które połączone z odważnymi kolorami nadają paznokciom mocny i wyrazisty charakter. W modzie są m.in. motywy charakterystyczne dla lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych – neonowe linie, trójkąty, krzywe i abstrakcyjne figury.

Natura na paznokciach

Ostatni trend to połączenie z naturą. Na paznokciach królują kolorowe kwiaty, zielone gałązki, motywy zwierzęce oraz subtelne kolorowe kropki, które nadają paznokciom świeżości i dziewczęcego charakteru. W związku z tym, propozycja na wiosnę i lato to zdecydowanie ożywione, kolorowe zdobienia.

Podsumowując, w tym sezonie moda na paznokciach oferuje nam ogromną gamę kolorów i wzorów. Wybór dopasować należy do indywidualnego stylu i gustu, ale nie ma wątpliwości, że odważne kolory, efekty szkła oraz grafika to absolutne hity sezonu.