Nie każdy wie o tym, że twarda woda to wróg naszych włosów. Wiedza na temat zmiękczania wody nie jest wiedzą tajemną, natomiast na pewno nie jest powszechna. Problemów z włosami czy ze skórą upatrujemy w innych kwestiach: genetyce, produktach chemicznych czy jakimś uczuleniom, jednak twarda woda wysusza naszą skórę, jak i wpływa na jakość naszych włosów: twarda woda powoduje puszczenie się, problemy z układaniem czy po prostu wypadanie. Jesteśmy przekonani, że po lekturze poniższego artykułu stan Twojej wiedzy dotyczący kwestii jak zmiękczyć wodę do mycia włosów będzie o wiele większy.

Sposoby na posiadanie miękkiej wody w naszych domach!

Twarda woda jak już wspomnieliśmy, nie jest Twoim sprzymierzeńcem, aczkolwiek nic się nie stanie jeżeli będziesz spożywać taką wodę, ponieważ zawiera ona wapń oraz magnez. Ponadto jej składnikami są siarczany czy chlorki sprawiają, że bardzo ciężko ją usunąć. Jasne, możesz usunąć kamień w czajniku elektrycznym za pomocą silnych środków chemicznych, bądź kwasku cytrynowego, natomiast jeżeli chcemy wziąć kąpiel, to nie mamy zbyt wiele możliwości, chociaż nie jesteśmy w tej walce osamotnieni. Pamiętajmy, że jeżeli walczysz z trądzikiem czy wysuszoną skórą, czy też łuszczycą, to zdecydowanie warto zainwestować w nowoczesne rozwiązania, które sprawią, że w naszych kranach pojawi się miękka woda.

Jeżeli nie posiadasz wielkich środków, to przede wszystkim ogranicz kontakt z wodą, staraj się brać jak najkrótsze prysznice i zadbaj o swoją skórę poprzez nawilżanie i balsamowanie jej odpowiednimi kosmetykami – to na pewno wzmocni Twoją skórę. O ile o twarz możesz zadbać dzięki stosowaniu wody zdemineralizowanej, a o włosy poprzez stosowanie octu jabłkowego, to rozwiązanie leży gdzie indziej.

Posiadanie wolnych 2 tys. zł daje komfort zakupienia zmiękczacza wody, który dostarczy nam miękką wodę, zamiast twardej, która płynie w większości polskich miast. Poza kwestiami zdrowotnymi również pojawią się korzyści tj. oszczędność wody czy jakość prania, a więc takie które możemy namacalnie zobaczyć. Są to korzyści, które zdecydowanie są warte zakupienia takiego zmiękczacza. Firmy, które zajmują się sprzedażą takich rozwiązań oferują pomoc na każdym etapie sprzedaży, jak również jest możliwość kontaktu z przedstawicielem handlowym.