Jazda na rolkach to miejski sport, który jest coraz bardziej popularny, a korzyści z niego płynące tylko zachęcają do nauki, jednak nie każdy wie jak się za to zabrać i co trzeba kupić.

Co kupić?

Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić jest oczywiście zakup odpowiedniego sprzętu, żeby to zrobić warto udać się do sklepu sportowego. Potrzebować będziemy przede wszystkim dobrych rolek, ale przyda się również kask oraz ochraniacze. Przy wyborze rolek trzeba zwrócić uwagę na to w jakim celu chcemy je wykorzystywać, gdyż sprzęt ten należy dopasować do stylu, potrzeb oraz umiejętności. Dla początkującej osoby najlepsze będą rolki rekreacyjne dlatego, że nadają się do nauki, nie są one jednak przeznaczone dla osób lubiących szybką jazdę. Rolki agresywne są przede wszystkim dla doświadczonych rolkarzy, gdyż ich głównym przeznaczeniem jest jazda wyczynowa.

Nauka jazdy

Nauki jazdy na rolkach można uczyć się samodzielnie lub skorzystać z pomocy instruktora, który podpowie jak wykonywać określone ruchy oraz zwróci uwagę na popełniane błędy. Na początku możemy spodziewać się sporej ilości upadków, jednak z czasem jazda będzie stawała się coraz łatwiejsza. Aby poczuć się pewniej w tej dyscyplinie ważne jest opanowanie sztuki hamowania, a żeby zahamować na rolkach jedną nogę należy wysunąć do przodu, a następnie lekko uginając kolana z wyczuciem docisnąć piętę do podłoża.

Zalety jazdy na rolkach

Ten miejski sport skutecznie spala tkankę tłuszczową, ponieważ podczas godzinnej jazdy można spalić nawet 700 kalorii. Efekty jakie możemy zauważyć po regularnym uprawianiu tego sport to na przykład wysmuklenie i wzmocnienie nóg, pozbycie się cellulitu, wyrzeźbienie mięśni brzucha oraz górnych partii rąk. Jazda na rolkach dotlenia organizm, ponieważ krew krąży szybciej i dostarcza skórze ważnych substancji odżywczych, co sprawia, że skóra wygląda na młodszą. Rolki to miejski sport, który pomaga rozładować napięcie, jednak zawsze przed jazdą warto pamiętać o rozgrzewce.