Muszki owocówki to częsty problem w kuchni, zwłaszcza w ciepłe dni, są to małe muszki, lecz w dużych ilościach są bardzo irytujące, jak więc można z nimi walczyć?

Jak pozbyć się muszek owocówek – sposobów jest kilka, jeden z nich to:

“Mikstura”
Należy ocet wymieszać z płynem do mycia naczyń, albo mydłem, przelać miksturę do słoiczka i położyć w ustronne miejsce w kuchni.
Zapach octu powinna zwabić muszki, należy pamiętać, aby często wymieniać płyn, ze względów higienicznych.

“Domowa pułapka”
Pokrojone owoce należy włożyć do miski i dokładnie zakryć je folią, żeby nie było żadnych szczelin itp. Następną czynnością będzie nakłuć kilka dziurek w foli (najlepiej wykałaczką) muszki wlecą do miski, lecz już się nie wydostaną.

“Odkurzacz i suszarka”
Dobrym domowym sposobem jest, suszarka-ciepłe powietrze z suszarki. Suszarkę należy podłączyć w kuchni i dmuchać w nie, muszki zostaną spalone.

Ostatnim sposobem jest, dobre przechowywanie żywności, powinniśmy unikać pozostawienia owoców przekrojonych na pół na wierzchu, to również tyczy się słodkich napojów, różnych kompotów czy ciast owocowych.

Aby mieć pewność, że nie zlecą się muszki, polecamy dokładnie czyścić blat kuchenny oraz półki. Pamiętaj aby często wynosić śmieci, ponieważ właśnie to jest głównym “wabikiem” tych muszek.

Dobrą jeszcze metodą jest po prostu zadbanie o świeże zioła w kuchni takie jak:
-melisa
-mięta
-lawenda
Ich zapach zniechęca je do pobytu w kuchni.

Wracając jeszcze do przechowywania żywności, należy pamiętać aby owoce lub warzywa które łatwo się psują, chować do lodówki, natomiast te które trzeba trzymać na zewnątrz, powinno się przechowywać w specjalnych kloszach. Kolejnym dobrym sposobem jest zakup opakowania (szczelnego pojemnika) do
trzymania żywności, wtedy te małe szkodniki, nie przedostaną się.

Ostatnim sposobem, będzie alkohol, ale jak alkohol może pokonać te małe szkodniki?
Sposób prosty, najlepiej do tego użyć wina, ponieważ ma aromat owoców. Rzecz banalnie prosta, wlewamy wino do pojemnika, dodajemy kilka kropel płynu do naczyń (aby muszki miały problem z wydostaniem się)