Zakupy w zagranicznych sklepach internetowych zyskują na popularności. Kuszą nas niskie ceny, ciekawe promocje oraz dostęp do produktów, których nie moglibyśmy kupić w Polsce. Jednym z najpopularniejszych miejsc tego typu jest Amazon – czyli zagraniczne Allegro. Niestety proces kupowania na tym portalu nie jest wszystkim znany. Jak kupować na Amazon?

Zakładamy konto

Warto zacząć od ustawienia języka strony na polski. Możemy to zrobić klikając na flagę w nagłówku. Później klikamy na opcję “Utwórz konto Amazon” i możemy przejść do uzupełniania danych. Ważne jest to, że na tym etapie nie musimy jeszcze podawać danych takich jak nasze nazwisko czy adres. To dzieje się dopiero gdy postanowimy coś kupić. Po aktywowaniu konta warto dodać w ustawieniach nasz numer telefonu, którego będziemy mogli użyć, jeśli zapomnimy hasła do serwisu. Zanim podamy dane adresowe, powinniśmy upewnić się, że nasze konto jest bezpieczne. W tym celu możemy wejść w zaawansowane ustawienia konta i przejść przez dwuetapową weryfikację tożsamości. W ten sposób będziemy mogli zabezpieczyć się przed włamaniem na nasze konto, co będzie miało szczególnie znaczenie, jeśli dodamy do niego kartę kredytową.

Określ opcje płatności

Kiedy dodamy już wszystkie niezbędne dane, możemy przejść do opcji płatności. Najwygodniej będzie jeśli dodamy do serwisu naszą kartę kredytową. Obecnie możemy zrobić to z większością kard MasterCard i Visa. Dzięki temu będziemy mogli w bardzo prosty sposób płacić za zakupy. Będziemy musieli ponownie podać nasze imię i nazwisko, ale też dane naszej karty. Kiedy to zrobimy, tak naprawdę możemy już przejść do naszych pierwszych zakupów i przeglądania kategorii sklepu. Płatności nie będą sprawiały nam żadnego problemu, bo nasza karta została już połączona z kontem. Tak więc kiedy zdecydujemy się na zakup jakiegoś towaru, pieniądze automatycznie będą pobierane z naszego konta, a my nie będziemy musieli martwić się dodatkowymi formalnościami. To najprostszy sposób płacenia w internecie.