Granie na gitarze w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób próbuje uczyć się gry na własną rękę. Wielu z nas na samym początku sięga po używane bądź stare gitary, jednak jest tutaj pewien haczyk. Taka gitara wymaga dokładnego serwisu oraz konserwacji. Najczęstszym elementem, który tuż po strunach ulega zużyciu są progi gitarowe. Wymiana progów na własną rękę może zakończyć się fiaskiem i kosztownym remontem gitary, dlatego tutaj warto jest skorzystać z pomocy profesjonalnego serwisu gitarowego. Sprawdź, ile kosztuje wymiana progów gitarowych oraz co powinieneś wiedzieć na jej temat.

Profesjonalny lutnik warszawa pomoże ci w konserwacji twojej gitary i zajmie się wymianą twoich progów. Jeśli korzystasz z wysokiej klasy sprzętu, który kosztuje zazwyczaj nie mało nie powierzaj swojego instrumentu byle komu. Nieumiejętna naprawa gitary może zakończyć się fiaskiem i okazać się znacznie bardziej kosztowna niż mogłoby się wydawać na początku.

Wymiana progów gitarowych – kto może ci pomóc?

W wymianie progów gitarowych pomóc ci może jedynie profesjonalny serwis lutniczy. To oni dokładnie wymierzają oraz wybierają elementy, które należy wymienić. Dodatkowo, serwis zajmie się konserwacją takich progów oraz nastroi gitarę tak, że gra będzie stanowiła czystą przyjemność.

Ile może kosztować wymiana progów gitarowych? Wszystko zależy od rodzaju gitary oraz progów

Podanie ceny jest tutaj niezwykle trudne, ponieważ zależy to od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, z jakiego rodzaju gitarą mamy do czynienia. Ważny jest również wiek oraz poziom zużycia sprzętu, aby oszacować wydatki z tym związane. Wymiana progów może kosztować od 200-300 złotych do nawet kilku tysięcy.

Wymiana progów gitarowych – czy warto zajmować się tym na własną rękę i co może się wydarzyć, kiedy nieprawidłowo wymienię progi w gitarze?

Zdecydowanie nie warto jest wymieniać progi gitarowe na własną rękę. Nawet minimalne przesunięcia sprawią, że gitara nie będzie stroić i gra na niej stanie się utrudniona.