Obrzęk nóg u kobiet jest to dolegliwość powszechnie znana wszystkim kobietom. Dotyczy na zarówno kobiet aktywnych zawodowo, jak i nieaktywnych zawodowo, wychowujących dzieci lub mających innych tryb życia.
Obrzęk, inaczej opuchnięcie nóg spowodowany jest zatrzymywaniem się wody w kończynach dolnych.
Można walczyć z tym problemem przy użyciu domowych metod, zatem przybyliśmy sobie je- domowe sposoby na obrzęki nóg .

Domowe sposoby na obrzęki nóg

#1. Ogranicz sól:
Jeżeli spożywać zbyt duże ilości w ciągu dnia: sorki polepszaczy smaku glutaminian sodu emulgatorów oraz słonych przypraw, to wiedz jedno: one zatrzymują duże ilości wody w całym organizmie.
Z tego powodu powinno się ograniczać ich nadmierne spożycie w trakcie dnia. Wiadomo, skoro woda jest zatrzymana w całym organizmie, to również będzie blokowana w Twoich kończynach dolnych.

#2. Wodny paradoks -woda na obrzęki:
Pamiętaj, aby regularnie przez cały dzień wypijać minimum półtora litra płynów, najlepiej wody jest niezbędnym pierwiastkiem umożliwiającym życie naszej planecie, a także wspomaga biofizyczne zachodzące w organizmie, w tym filtrację i jego oczyszczanie. Jednocześnie w miarę możliwości należy dodawać duże ilości witaminy C. Wszystko w celu osiągnięcia efektu -zwiększenia częstotliwość wydalania płynów organizmie w ciągu doby, żeby zapobiegać jej nadmiernemu magazynowaniu się w organizmie.

#3. Sól i ciepła waga jako okłady na opuchnięte nogi:
W sytuacji, kiedy Twoje nogi już są opuchnięte, możesz i zacząć stosować odkłady w postaci: wacików gazy nasączonych ciepłym roztworem wodno- sodowym (sól).
Okłady tacie szybko łagodzą obrzęki nóg i tym samym doprowadzają nogi do ładu.

#4. Liście kapusty na opuchnięte kobiece nogi:
Liście kapusty należy przygotować w taki, sposób, aby puściły one soki. Liście przed rozbiciem warto schłodzić w lodówce przez okres: 1- 5 godz. Następnie owinąć sobie liści z kapusty opuchnięte miejsca kończyn dolnych, a także zabezpieczyć folią oraz zawinąć bandażem. Częstsze zmiany okładów z liści kapusty powodują, że obrzęki szybciej ustępują.

Warto zapamiętać:
Domowe sposoby na obrzęki nóg są w pełni naturalne oraz bezpieczne dla zdrowia, oczywiście, jeżeli nie są przesadnie stosowane i dawkowane z przekroczeniem zalecanej dziennej dawki spożycia lub częstotliwości użycia. Z kolei medykamenty z reguły powodują oraz pozostawiają po sobie skutki uboczne, po zakończeniu ich stosowania.