Włosy kręcone – jak je pielęgnować i wyglądać zjawiskowo

Z kręconymi włosami trzeba umieć pracować, by nie dać im upustu i prezentować się zawsze atrakcyjnie. Z pomocą przychodzą produkty kosmetyczne, ale także regularne dbanie o włosy i unoszący je styl.

Stylizacja kręconych włosów – jakie produkty kosmetyczne wybrać?

  1. Szampon do włosów kręconych – wybierz szampon, który odżywi Twoje włosy i uchroni przed nadmiernym przesuszeniem. Dobrze sprawdzą się również specjalistyczne produkty, dedykowane włosom kręconym i wpływającym na ich elastyczność.

  2. Odżywka do włosów kręconych – stosując odżywki, balsamy oraz inne specyfiki do pielęgnacji włosów kręconych, narzekania na suchy i łamliwy stan włosów należą do przeszłości. Po aplikacji odżywek włosy wyglądają zdrowo i jedwabiście.

  3. Olejki – do wyboru: olejek arganowy, kokosowy, jojoba czy rycynowy – są to składniki zawarte w wielu specyfikach przeznaczonych dla kręconych włosów. Z ich pomocą z pewnością uda się uniknąć swędzenia skóry głowy oraz łupieżu. Dodatkowo, oleje naturalne bogate są w witaminy, które pozytywnie wpływają na stan włosów.

  4. Maseczki i serum – są to produkty, które dzięki swoim właściwościom regeneracyjnym pozwalają na daleko idącą odbudowę i pielęgnację włosów kręconych. Wystarczy zastosować serum do końcówek włosów i po pięknym i naturalnym efekcie.

Stylizacja włosów kręconych – jak unosić i pielęgnować kręcone włosy?

  1. Suszenie włosów – struktura kręconych włosów powoduje, że zazwyczaj nie są one łatwe do suszenia. Warto użyć specjalistycznych suszarek z dyfuzorem, które zachowują naturalną falę włosów i są dzięki nim bardziej podatne na stylizację.

  2. Stylizacja – wiele kobiet z włosami kręconymi z uporem usiłuje je prostować, ale kręcone włosy są piękne właśnie ze względu na swoją falującą strukturę. Po umyciu włosów należy je wysuszyć, a potem uformować fale kosmetykami do stylizacji (pianki, żele, olejki), wykorzystując grzebień lub inne akcesoria do kreacji.

  3. Ochrona – przyciskając swoje włosy podczas snu mamy spore szanse, że przylegną do naszej skóry i zostaną zniekształcone. Warto więc nocą podwiązywać włosy jedwabnym szalikiem lub innej tkaniny z zabezpieczającym materiałem.

  4. Pielęgnacja – by nie mieć problemów ze stojącymi włosami czy siwymi lokami należy je regularnie farbować. Dobrze jest pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji farbowanych włosów, używając produktów specjalistycznych i unikając stylizacji agresywnymi kosmetykami.

Włosy kręcone – piękne i stylowe

Zachowując regularną pielęgnację oraz dbając o włosy na co dzień, kręcone włosy staną się wizytówką piękna i zjawiskowej stylizacji. Odpowiednie produkty oraz narzędzia do stylizacji pozwolą na zachowanie naturalnej struktury kręconej fryzury, a zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami – ochroną przed wiatrem, słońcem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Pamiętajmy, że kręcone włosy to wspaniały i niepowtarzalny atrybut każdej kobiety.