• Autor: Kasia
  • 3 listopada 2017

Jak pozbyć się jesiennej chandry i zaoszczędzić?

Jak pozbyć się jesiennej chandry i zaoszczędzić?

1024 682 Kasia

Wraz ze zmianą pary roku u wielu osób występuje znaczący spadek energii oraz obniżone samopoczucie. Jak radzić sobie z tym problemem? Poznaj sposoby, które pomogą Ci „przeżyć” okres jesienno-zimowy, ale także zaoszczędzić pieniądze. Przekonaj się sam!

Uwaga nadchodzi ochłodzenie

Spadek temperatury, opady deszczu i śniegu to wszystko może wpłynąć na Twoje samopoczucie. Dlatego jeżeli wiesz, że to dla Ciebie ciężki okres warto zacząć działać! Najlepszym rozwiązaniem będzie kompleksowy plan działania, który powinien uwzględniać zmianę w sposobie odżywiania, ale także w spędzaniu wolnego czasu. Ale to nie wszystko, warto także postawić na aktywność fizyczną, która z całą pewnością podniesie twoje samopoczucie. Wprowadzaj jednak stopniowo, aby się do nich przyzwyczaić i przede wszystkim nie obciążaj się za bardzo.

Postaw na ćwiczenia

Sposobem na poprawienie kondycji, a przy okazji samopoczucia są ćwiczenia. Możesz zacząć od z treningów w domu – potrzebujesz jedynie kilku elementów, na początku swojej przygody wystarczy Ci skakanka (średni koszt na allegro to ok. 25 zł), dzięki której wzmocnisz łydki, uda i gibkość mięśni. Dodatkowo trening kardio polepszy twoje samopoczucie, dzięki generowaniu endorfin podczas wysiłku. Kolejnym sprzętem, który powinien znaleźć się Twojej domowej siłowni jest kettlebell, który świetnie wpłynie na ćwiczenia ogólnorozwojowe i doskonale rozwinie Twoją sylwetkę – jego koszt na www.allegro.pl zaczyna się od 80 zł. Jeszcze mata do ćwiczeń (ok. 25 zł) i twój zestaw do domowych ćwiczeń jest gotowy. Może także kupić karnet na siłownię lub do klubu fitness – cena w takich miastach jak Warszawa, Wrocław, czy Kraków zaczyna się od 140 zł za miesiąc. Dzięki temu oprócz ćwiczeń możesz także poznać i porozmawiać z innymi osobami. To naprawdę doskonały sposób na jesienną chandrę, ale także na oszczędzanie pieniędzy – ponieważ jak mówi przysłowie „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Jesienne ćwiczenia

Urozmaicaj swoją dietę

Kolejną opcję na poradzenie sobie z obniżonym nastrojem jest pożywna dieta. Szukaj nowych i zdrowych przepisów, ale pozwól sobie czasem także na gorącą czekoladę z bitą śmietaną. Możesz także zdecydować się „dietę pudełkową”, przygotowując sobie posiłki w domu, dzięki temu zaoszczędzisz miesięcznie nawet 200 zł i zadbasz o swoje zdrowie. W miarę możliwości staraj się jeść dużo warzyw (bogatych w minerały i witaminy), nawet w postaci zup. Oczywiście w okresie jesienno-zimowym ciężko o niektóre warzywa, dlatego rób mrożonki i słoiki.

Herbata i książka połączenie idealne

Na koniec popraw sobie humor pyszną herbatą z miodem oraz ulubioną książką. Gdy za oknem spada temperatura wykorzystaj czas spędzony w domu i nadrób filmy, seriale i lektury na które nie miałeś czasu w okresie wiosenno-letnim. Nie daj się zimie!