• Autor: Kasia
  • 18 października 2017

Jak oszczędzić na siłowni i klubach fitness?

Jak oszczędzić na siłowni i klubach fitness?

1024 682 Kasia

Po okresie wakacyjnego wypoczynku i laby, przychodzi jesień. To okres w którym wiele osób „bierze się za siebie” i zaczyna ćwiczyć na siłowni lub w klubach fitness, aby doprowadzić ciało do przedurlopowej formy. W opinii wielu siłownia to spory wydatek. Sprawdź sam sposoby na regularne ćwiczenia i zaoszczędzenie pieniędzy.

Karnety i wejścia grupowe

Na polskim rynku siłownie wyrastają niczym grzyby po deszczu, zapewne jest to spowodowane panującą modą na ćwiczenia i zdrowy tryb życia. Zanim jednak zdecydujesz się na ćwiczenia sprawdź na co i za ile możesz liczyć w poszczególnych miejscach. Poniżej znajdziesz zestawienie siłowni sieciowych oraz klubów fitness:
1) McFIT
Cena 69 zł/miesięcznie
Umowa na 12 miesięcy
Opłata aktywacyjna 90 zł
Wejście do ponad 240 siłowni w Europie
2) Jatomi
Cena od 126 zł/miesięcznie
Umowa na 12 miesięcy
Opłata za opaskę aktywacyjna 99 zł
Wejście do wszystkich placówek w Polsce
3)City Fit
Cena 699 zł/rok
Umowa na 12 miesięcy
Dostęp do klubu 24 godziny, 7 dni w tygodniu
4) Stepone
Cena od 59 zł/miesięcznie
Dostęp do klubu 24 godziny, 7 dni w tygodniu
Zajęcia grupowe

dziewczyna podczas rozciagania.

Pracujesz, zapytaj o pakiet multisport

Możesz również zapytać swojego pracodawcę o możliwość skorzystania z karty MultiSport, oczywiście wszystko zależy od pakietu i indywidualnych ustaleń Twojej firmy, ale w najlepszym wypadku miesięcznie zapłacisz od 20 zł do 100 zł. Dzięki temu uzyskasz wstęp m.in. na siłownie i do klubów fitness znajdujących się na liście objętych programem w całej Polsce. To świetne rozwiązanie, dla wszystkich aktywnych, ponieważ pakiet zapewnia wiele miejsc z których możesz korzystać 24 h, 7 dni w tygodniu. Czasem wybrana placówka wymaga dopłaty w wysokości od 2 zł do 5 zł za przedłużenie pobytu lub dodatkowy pakiet. MultiSport pozwala Ci zaoszczędzić nie tylko na siłowni i klubach fitness, możesz liczyć również na „wejściówki” do kina, muzeum itp.

Siłownia w domowym zaciszu

Kolejnym rozwiązaniem, które pozwoli Ci zaoszczędzić na ćwiczeniach jest stworzenie siłowni w swoim domu. Potrzebujesz jedynie trochę miejsca w domu oraz kilku przyrządów, które pozwolą Ci rozwijać mięśnie i spalać tankę tłuszczową. Jeżeli dopiero zaczynasz trening najlepiej postaw na rozwiązania ogólnorozwojowe, które wspomogą całe Twoje ciało. Sporo przyrządów znajdziesz m.in. w specjalistycznych sklepach, ale również na allegro. Dobrym wyjściem będzie zakup kettlebell (w zależności od potrzeb 8 kg to koszt rzędu 100 zł), przydać Ci się również może skakanka (ok. 30 zł), mata do ćwiczeń (ok. 25 zł), hantle (w zależności od wagi od 30 zł). Dzięki temu stworzysz domową siłownie już od 250 zł i świetnie przygotujesz się do sezonu.

Możesz również ćwiczyć bez żadnej inwestycji – biegając oraz korzystając z bezpłatnych tzw. siłowni pod chmurką. Dzięki temu zbudujesz formę i zaoszczędzisz pieniądze.