• Autor: Kasia
  • 2 listopada 2017

Jak oszczędzać, dzięki zdrowym zębom?

Jak oszczędzać, dzięki zdrowym zębom?

1024 702 Kasia

W aktualnie panującej kulturze piękny i biały uśmiech jest wyznacznikiem statusu oraz dbania o siebie. Ale czy wiesz, że zdrowy uśmiech to również solidna oszczędność pieniędzy. I nie chodzi jedynie o drogie wizyty u dentysty, zęby mogą też płynąć na pojawianie się niektórych chorób.

W zdrowym ciele zdrowy ząb

Często piękny i zdrowy uśmiech powoduje, że od razu bardziej lubisz daną osobę. Oczywiście to nie przypadek tzw. „amerykański uśmiech” to motyw większości filmów wychodzących z Hollywood. Ale oprócz „walorów wizualnych” zdrowe zęby pozwolą Ci uniknąć wielu chorób i dolegliwości (przede wszystkim próchnica obniża odporność organizmy, ale to nie wszystko co Ci grozi):
– Angina (tak, chore uzębienie może znacznie wpłynąć na obecność paciorkowca, który jest przyczyną tej choroby)
– Serce (nieleczony ząb może spowodować zapalenie zastawek, mięśnia sercowego, a nawet zawał. To wszystko może być spowodowane przedostaniem się bakterii do krwioobiegu… tak poprzez dziurę w zębie)
– Zatoki (bakterie z chorych zębów mogą przedostać się do zatok szczękowych i spowodować zapalenia)
– Choroba wrzodowa (w tym przypadku nie chodzi tylko o bakterie, próchnica może powodować braki w uzębieniu, albo ból, który uniemożliwia Ci dokładne gryzienie posiłków)
– Nerki (nerki czyszczą Twój organizm z różnego rodzaju toksyn, także tych spowodowanych próchnica – niestety zła wiadomość jest taka, że mogą one znacząco zaburzyć ich pracę, a nawet je uszkodzić)

Przegląd zębów

Wizyta u dentysty to dla Ciebie koszmar?

Wielu z nas jako jedną z najgorszych rzeczy w życiu wymienia wizytę u dentysty – ta obawa często pojawia się w czasach młodości i trwa. Pozostała część, która nie odczuwa w/w lęku, czuje inną, a mianowicie – obawę przed rachunkiem za wizytę. Zgadza się leczenie zębów jest bardzo drogie, dlatego warto nie dopuszczać do próchnicy lub reagować w miarę możliwości tak szybko jak to możliwe. Ponieważ w innym wypadku może Cię to słono kosztować (średnie ceny z 3 polskich miast Warszawa, Wrocław, Kraków):
– wyrwanie zęba (koszt waha się od 150 do 300 zł)
– odbudowa zęba (koszt waha się od 200 do 400 zł)
– wypełnienie zęba (koszt waha się od 100 do 500 zł)
– leczenie kanałowe (koszt waha się od 500 do 1200 zł)
– wybielanie zębów (koszt waha się od 500 do 1500 zł)
– licówki (koszt waha się od 1500 do 3000 zł)

Sam widzisz, że dbanie o zdrowie zębów to nie tylko poprawienie swojego wyglądu, pewności siebie, ale również szansa na oszczędzenie czasu, nerwów i przede wszystkim pieniędzy. A więc uśmiechnij się!