• Autor: Kasia
  • 9 listopada 2017

Jak oszczędzać, dzięki grupom na Facebooku?

Jak oszczędzać, dzięki grupom na Facebooku?

1024 682 Kasia

Facebook to obecnie najbardziej znany serwis społecznościowy. Z dzieła Marka Zuckerberga korzystają ludzie na całym świecie. Tworzy się w nim grupy oraz sieci kontaktów, dzięki którym można naprawdę wiele zyskać. Co więcej, uda nam się zaoszczędzić na wielu produktach i usługach.

Śledź konkursy na bieżąco

Często na oficjalnych fanpage’ach marek pojawiają się konkursy, w których można wygrać różnego rodzaju produkty. Zazwyczaj są robione w taki sposób, aby korzyść była obopólna. Dla Ciebie jest to możliwość na zdobycie, zupełnie za darmo czegoś, na co ciężko było Ci odłożyć pieniądze. Organizatorzy promują w ten sposób swojej marki. Jeśli szczególnie jesteś zainteresowany jakimś produktem, warto stać się obserwatorem fanpage’a firmy, które go produkuje. Śledząc wpisy na bieżąco z pewnością nie przegapisz informacji o możliwości wygrania go lub kupienia z rabatem.

Wymieniaj się z innymi!

Istnieje mnóstwo facebookowych grup, które są stworzone specjalnie dla tych, którzy oferując np. darmową naukę języka, w zamian dostają darmową naukę gry na gitarze. Jest to cała masa możliwości, dzięki którym uzyskasz lub udoskonalisz swoje umiejętności. Ta opcja dotyczy również wymiany ubrań. Jeśli potrzebujesz np. bluzy, zamiast kupować ją w sklepie, spróbuj wymienić się z kimś na inną rzecz, która już od dawna leży nieużywana w Twojej szafie.

Męzczyzna w kapeluszu

Najlepsze okazje

Bardzo znane na facebook’u są grupy, na których ludzie oferują kupno/wynajem mieszkań lub pokoi bez pośrednictwa agencji. Jest to bardzo przydatne zarówno dla oferujących, jak i dla tych, którzy szukają swojego wymarzonego lokum. Niestety, agencje pobierając dużą kwotę za swoją pracę, nie gwarantują usług, które w znaczący sposób poprawiają komfort poszukiwań. Powstało też wiele agencji, które zachęcają pięknymi i tanimi mieszkaniami

w samym centrum miasta, proszą o prowizję, a kiedy już chcesz zobaczyć znalezione mieszkanie – ono nagle znika. Dużo ludzi w ten sposób traci czas i przede wszystkim pieniądze! Zamiast agencji, skorzystaj z facebooka i nie wyrzucaj oszczędności w błoto.

Facebook Cię nakarmi

Na facebooku znaleźć możesz również grupy, na których ludzie dzielą się produktami spożywczymi. Jest wiele osób, które nie mają czasu na codziennie robienie zakupów. Kupując więcej produktów na dłuższy czas, nie zawsze zdążą wszystko je wykorzystać przed terminem daty ważności. Aby nie marnować jedzenia, dzielą się nimi z innymi. Warto zaglądać na tego typu grupy, może akurat znajdziesz coś, czego potrzebujesz! Jak je znaleźć? Najlepiej poszukaj ich wpisując w wyszukiwarce nazwę swojego miasta/dzielnicy i słowo klucz – jedzenie. W Poznaniu popularna jest np. grupa: Jedzenie Ci dam, bo mam. Jeśli nie znajdziesz takiej społeczności w swoim regionie, możesz założyć grupę ze swoimi znajomymi. Takie inicjatywy na pewno sprawdzą się w środowisku studentów.

Kody rabatowe

Facebook to także źródło kodów rabatowych i darmowych wejściówek. Przed wyjściem na imprezę, sprawdź czy np. organizatorzy przewidzieli bonusy dla osób, które zaznaczą udział w wydarzeniu. Często obecność na liście facebookowej gwarantuje darmowe wejście do klubu lub darmowego drinka.

Jeśli jesteś szczególnie zainteresowany jakimś tematem, warto poszukać ciekawych grup, które będą pomocne w redukcji Twoich wydatków. Uwierz – możliwości jest mnóstwo!