• Autor: Kasia
  • 20 października 2017

Kupowanie prezentów świątecznych z wyprzedzeniem – dlaczego warto?

Kupowanie prezentów świątecznych z wyprzedzeniem – dlaczego warto?

1024 680 Kasia

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i wyjątkowych chwil z rodziną. Czas przygotowań świątecznych wiąże się jednak z dużymi wydatkami, które rozłożone w czasie pomogą nam cieszyć się tym szczególnym okresem jeszcze bardziej.

Zacznij od zrobienia listy prezentów

Podstawą skutecznego oszczędzania w jest posiadanie dobrego planu. Przygotowując się do zakupu świątecznych podarunków, warto stworzyć listę osób, które pragniemy obdarować i kilku pomysłów na to, co możemy danej osobie kupić. Dzięki dokładnie określonym rzeczom – łatwiej będzie nam wyłapać różne promocje. W końcu zasada – ten kto szuka, znajduje – zawsze się sprawdza.

Stwórz harmonogram wydatków

Kupując wszystko na ostatnią chwilę, musisz liczyć się z ryzykiem, że bardzo nadwyrężysz swój budżet. Aby tego uniknąć, zacznij robić zakupy kilka miesięcy przed Świętami. To nie żart. Nie dość, że duże wydatki rozłożone na mniejsze części nie obciążą Cię tak bardzo, to także uchronisz się przed wpadnięciem w przedświąteczną gorączkę, kiedy rośnie ryzyko kupowania rzeczy o zawyżonych cenach.

Szukaj okazji

Jeśli masz już stworzoną listę prezentów i sklepów, w których możesz je zakupić, to warto śledzić aktualne promocje i oferty w tych punktach. Dobrą okazją do kupowania podarunków są organizowane cyklicznie weekendy zniżek. Na przykład, najbliższy taki event odbędzie się 7-8 października 2017 roku. Dzięki kuponom, które znajdziesz w magazynie Elle, Glamour lub InStyle zyskasz bardzo atrakcyjne rabaty (od 10 do 30%)  do wielu sklepów stacjonarnych i online.

Więcej czasu na poszukiwania

Robienie zakupów świątecznych z wyprzedzeniem to także dodatkowy czas na research. Zamiast kupować dany przedmiot w pierwszym lepszym sklepie, możesz porównać ceny i znaleźć najlepszą opcję. Często atrakcyjne oferty można spotkać w sklepach internetowych, ale zamówienie online wymaga posiadania zapasu czasu. Na przesyłkę zamówioną bezpośrednio przed Świętami czeka się znacznie dłużej.

Ile możesz zaoszczędzić?

Czas to pieniądz, a w przypadku zakupów świątecznych robionych dużo wcześniej, z pewnością zaoszczędzisz długie godziny stania w kolejkach oraz nawet do kilkuset złotych, jeśli skorzystasz z opcji kuponów rabatowych i ofert sklepów internetowych.