• Autor: Kasia
  • 17 października 2017

Uwodź zapachem i nie przepłacaj

Uwodź zapachem i nie przepłacaj

1024 550 Kasia

Markowe perfumy to gwarancja oryginalnego zapachu i trwałości, za które trzeba jednak często sporo zapłacić. Niekoniecznie jednak musimy przepłacać, żeby ładnie pachnieć. Podpowiadamy, gdzie szukać okazyjnych ofert na najpiękniejsze zapachy.

Węch jest jednym z najbardziej niedocenianych zmysłów. Często sami nie zdajemy sobie sprawy z tego, w jak wielu dziedzinach życia zdajemy się na jego podpowiedzi. Czy zdarzyło Wam sie kiedyś zupełnie nieplanowanie wejść do piekarni i kupić bochenek świeżego chleba? Prawdopodobnie zwabił was tam właśnie zapach. A przechodząc obok kwiaciarni – czyż nie oddajemy się mimowolnie radosnemu, wiosennemu nastrojowi? Jak wskazują badania, podobnie pozytywnie działa na nas przyjemny zapach osoby, z którą się spotykamy. Nic więc dziwnego, że właśnie na to jak pachnie, tuż po tym jak wygląda kobieta, zwraca uwagę większość mężczyzn. W tym kontekście dobór odpowiednich perfum może okazać się niezwykle istotny.

Najlepsze ceny online

Sklepy internetowe od dawna konkurują z tymi stacjonarnymi niższymi cenami, dlatego coraz więcej osób przenosi się z zakupami przynajmniej części produktów do sieci. Dotyczy to również perfum. Oczywiście w tym przypadku nie sprawdzimy zapachu zawartości flakonu, dlatego najlepiej jeśli mamy już upatrzone konkretne perfumy lub używamy jednych, sprawdzonych i chcemy je dokupić. Oczywiście możemy również zdać się na intuicję, opisy składu lub rekomendacje sklepu, albo zamówić próbki kilku zapachów.

Jeśli szukamy najkorzystniejszej ceny pomocna będzie internetowa porównywarka cen, np. Ceneo.pl. W wyszukiwarkę wystarczy wpisać jedynie nazwę perfum i interesującą nas objętość.  Po chwili wyskoczy nam cała lista sklepów internetowych, w których są one dostępne, z aktualnymi cenami. I tutaj zaskoczenie. Okazuje się, że pomiędzy najtańszym a najdroższym sklepem może być nawet 200 zł różnicy na jednym flakonie. Dla przykładu za 100 ml perfum Chance Chanel zapłacimy od 430 do 670 zł! Wybór też jest znacznie większy niż w sklepach stacjonarnych. W jednej z najpopularniejszych internetowych perfumerii – Iperfumy.pl znajdziemy tysiące zapachów od ponad 200 producentów. A ceny są niższe nawet o 75 proc. niż w np. w centrach handlowych.

Tańsze perfumy znajdziemy również w dużych serwisach sprzedażowych jak Allegro.pl, w tym przypadku musimy być jednak bardziej ostrożni, żeby nie naciąć się na podróbki. Najlepiej skorzystać w tym przypadku z ocen i opinii innych użytkowników.

otwarta butelka perfum stojaca na czarnym blacie.

Kupuj w podróży

Jeśli przed zakupem musisz koniecznie powąchać nowy zapach, a na przykład akurat wybierasz się na zagraniczne wakacje, dobrym wyborem będą sklepy wolnocłowe, które znajdują się na lotniskach, promach czy niektórych przejściach granicznych. Ceny w strefie bezcłowej mogą być niższe, ponieważ na asortyment  nie jest nałożony podatek  od produktów importowanych ani  obowiązujący w Unii Europejskiej VAT. Niższa cena dotyczy jednak osób podróżujących na określonych trasach. Najkorzystniej wychodzi to jeśli podróżujemy z lub do kraju spoza UE. Jeśli chodzi o perfumy, to na wiele zapachów obowiązują dodatkowe promocje. I tak na przykład za 50 ml zapachu Calvin Klein Into U for Her w jednym ze sklepów bezcłowych na warszawskim lotnisku zapłacilibyśmy  tyle, co w sklepach internetowych – 79 zł.

Perfumiarski światek

Dla osób, które poszukują niszowych, oryginalnych zapachów lub lubią mieć na swojej półce wiele flakonów na różne okazjami lubią próbować ciągle nowych kompozycji świetnym miejscem są internetowe portale perfumiarskie. Można na nich nie tylko dowiedzieć się o najnowszych propozycjach producentów perfum czy przeczytać recenzje zapachów, ale także wymieniać się perfumami z innymi użytkownikami. Takim popularnym miejscem w sieci jest np. portal Fragrantica.pl. Jeśli chcemy wypróbować wielu zapachów, nie wydając majątku warto zajrzeć również na stronę Odlewkiperfum.pl, na której można nabyć setki marek w maleńkich pojemnościach. Ceny za 1 ml perfum w fiolce zaczynają się od 5 zł. Trzeba jednak doliczyć do tego jeszcze koszt przesyłki, więc jest to opłacalne jedynie przy większym zamówieniu.