• Autor: Kasia
  • 17 października 2017

Domowy manicure – czy to się opłaca?

Domowy manicure – czy to się opłaca?

1024 698 Kasia

Dłonie to wizytówka każdego człowieka. Dlatego warto, żeby były zadbane. Paznokcie ze zdrapanym do połowy płytki lakierem już dawno są passe, a częste wizyty u kosmetyczki to spory wydatek. Jak pogodzić chęć posiadania idealnych dłoni z oszczędzaniem? Producenci jakiś czas temu wyszli naprzeciw kobietom, które chcą się cieszyć długotrwałym manicurem i wprowadzili na rynek lakiery hybrydowe.

Co to jest lakier hybrydowy?

Lakier hybrydowy przede wszystkim pozwala nam się cieszyć pięknie wyglądającymi paznokciami nawet do 3 tygodni. Od zwykłego lakieru różni się składem oraz koniecznością utwardzenia w lampie LED lub UV. Powoduje to jego szybkie wyschnięcie oraz idealny połysk. Aby nałożyć, potocznie nazywaną hybrydę, trzeba najpierw odpowiednio przygotować płytkę paznokcia. Po zmatowieniu płytki kolejnym etapem takiego manicure’u jest pomalowanie paznokcia bazą, następnie dwiema warstwami kolorowego lakieru i w końcu nałożenie tak zwanego topu.

Za taką przyjemność w salonie kosmetycznym zapłacimy od 50 do 200 zł, w zależności od standardu gabinetu oraz jakości i firmy lakierów hybrydowych. Jeśli jednak wciąż taki wydatek to dla Ciebie zbyt wiele – możesz zaopatrzyć się w zestaw do robienia hybrydy i we własnym domu dbać o wygląd swoich dłoni.

osoba podczas zabiegu manicure.

Jakie korzyści wynikają z zakupu lampy i lakierów hybrydowych?

Nie chcesz wydawać dużych pieniędzy na manicure, a parę ruchów pędzelkiem nie sprawia Ci problemu? Zainwestuj w zestaw do robienia hybrydy! Wystarczy kupić lampę, bazę, top i parę kolorowych lakierów, aby założyć swój domowy salon piękności. Koszt takiego zestawu zależy oczywiście od jakości oraz firmy. Popularna marka Semilac proponuje taki niezbędnik za ok. 200 zł. Sama lampa LED lub UV bez lakierów to koszt ok. 100 zł. Na rynku obecnie panuje ogromna konkurencja więc lakier o pojemności 15 ml można kupić za ok. 30 zł, jak i za 100 zł. Nie warto jednak przepłacać, ponieważ firmy ze średniej półki oferują naprawdę dobre jakościowo i trwałe produkty. Czyli jaki z tego wniosek? za jedyne 200 zł możesz się cieszyć pięknymi paznokciami przez cały rok i jeszcze dłużej.

Jeśli malowanie paznokci sprawia Ci przyjemność to możesz pójść o krok dalej i  zacząć zarabiać nie wychodząc z domu. Mając zestaw do hybrydy zaoferuj pomalowanie paznokci znajomym, a zanim się zorientujesz koszty zakupu się zwrócą. Bez względu na to, czy masz regularną pracę, czy jeszcze jesteś na studiach, jest to świetny sposób na wsparcie swojego portfela.