• Autor: Adam
  • 19 października 2017

Jak zarobić lub zaoszczędzić na wynajmowaniu auta?

Jak zarobić lub zaoszczędzić na wynajmowaniu auta?

1024 768 Adam

Nie stać Cię na kupno samochodu, a jest ci on niezbędny w pewnych sytuacjach? A może masz auto, ale rzadko z niego korzystasz? Dla pierwszej i drugiej grupy kierowców powstały rozwiązania, dzięki którym można zaoszczędzić lub nawet zarobić.

Jak zarobić na wynajmowaniu swojego auta?

Czy posiadasz samochód, ale nie jeździsz nim codziennie? A może wylatujesz gdzieś na wakacje, a twoje cztery kółka będą stały bezużyteczne? Zajrzyj na stronę WolneAuto.pl, a dowiesz się, jak sprawić by twój samochód na siebie zarabiał. Wystarczy się zalogować, wpisać parę podstawowych informacji dotyczących twojego pojazdu i gotowe. Następnie inny kierowca będzie mógł wypożyczyć Twój samochód w udostępnionym przez ciebie terminie i za proponowaną przez serwis opłatą. Ważnym czynnikiem wynajmu jest wartość auta – im droższy tym więcej na nim zarobisz. Przykładowo, jeśli wartość samochodu to ok. 10 tys. złotych  możesz zarobić nawet 4200 złotych rocznie przy wynajmie po średniej stawce 35 złotych tylko przez 10 dni w miesiącu. Natomiast przy wyższej wartości auta np. 50 tys. złotych, wypożyczając je za średnią stawkę 175 złotych, w ciągu roku możesz zarobić nawet ponad 20 tys. złotych.

Taki system działa w dwie strony, jeśli nie masz auta, a potrzebujesz go np. tylko na weekend, możesz takie wypożyczyć już za 35 złotych za dzień.

dwie osoby jadace samochodem z otwartym szyberdachem.

Jak zaoszczędzić na jeździe po mieście?

Czasem dobrze jest mieć samochód tylko wtedy gdy go potrzebujesz. Bez kosztów utrzymania, tankowania – wsiadasz kiedy masz na to ochotę i jedziesz. Takie rozwiązanie proponuje Traficar.pl. Strona ta oferuje wypożyczenie auta na minuty, możesz wsiąść do takiego pojazdu w jednym miejscu, a odstawić je np. na drugim końcu miasta. Koszt przejazdu zależy od czasu podróży i przejechanych kilometrów. Opłata za każdy rozpoczęty kilometr to 0,80 gr. plus każda minuta to 0,50 gr., a opłata za postój to jedyne 0,10 gr. za minutę. Warto zwrócić uwagę, że paliwo i opłaty za płatne strefy parkowania są już wliczone w cenę. Jeśli np. wybierasz się na koncert lub imprezę i zamierzasz prowadzić tylko w jedną stronę – takie rozwiązanie może okazać się bardzo pomocne. Oprócz tego że Traficar jest opcją tanią, to również bardzo prostą w obsłudze. Na mapie w aplikacji są zaznaczone wszystkie dostępne samochody, a Ty możesz zarezerwować bezpłatnie jeden z nich. Następnie otrzymujesz dokładny adres, numer boczny auta, orientacyjny czas dojścia i wyrysowaną trasę. Masz 15 minut, żeby dotrzeć do wybranego samochodu – kiedy będziesz już na miejscu wystarczy, że sprawdzisz numer boczny auta i zeskanujesz QR kod, aby otworzyć drzwi. W środku znajdziesz kluczyki lub kartę i możesz ruszać w trasę.