• Autor: Adam
  • 20 lipca 2017

Jak uniknąć płacenia mandatów

Jak uniknąć płacenia mandatów

1024 682 Adam

Na ratunek przybywa Yanosik! Aplikacja, której nazwa sprytnie nawiązuje to legendarnego bohatera ratującego mniej zamożnych chłopów przed zaborczym hrabią, pozwoli kierowcom uniknąć niespodziewanych wydatków.

Chyba każdemu, nawet najbardziej uważnemu kierowcy zdarzyło się kiedyś dostać mandat. Wystarczyła chwila zamyślenia, odwrócenie uwagi i patrol drogowy lub fotoradar zbierały swoje żniwo. Na ratunek kierowcom przychodzi jednak Yanosik – aplikacja, którą każdy może zainstalować na swoim smartfonie lub tablecie. Oczywiście bezpłatnie!

Jak działa Yanosik?

Podobnie do znanych kierowcom nawigacji GPS, z tą zasadniczą różnicą, że oprócz informowania o przebiegu trasy, Yanosik ostrzega kierowcę o:

 

  • fotoradarach,
  • kontrolach prędkości,
  • patrolach nieoznakowanych,
  • kontrolach ITD,
  • odcinkowym pomiarze,
  • zagrożeniach na drodze

 

Skąd te wszystkie informacje w jednej aplikacji? Od kierowców! Każdy użytkownik napotykając na drodze którąś ze wspomnianych sytuacji (patrol, wypadek itp.), może zgłosić ją bezpośrednio w aplikacji. Dzięki temu informacja ta zostanie wyświetlona milionom pozostałych kierowców korzystających z Yanosika (przejeżdżających akurat w pobliżu zgłaszanego zdarzenia). Co ważne, kierowcy, którzy zgłaszają poszczególne sytuacje są oceniani na podstawie ilości i wiarygodności swoich aktywności.

Yanosik - Asystent Kierowcy

Aplikacja zasłużyła sobie na miano „Asystenta kierowcy” dzięki rozbudowanym funkcjom dodatkowym. Oprócz samego informowania o zagrożeniach na drodze, patrolach policji, czy fotoradarach, Yanosik może służyć również jako typowa nawigacja. Jest zatem odpowiedzią nie tylko na pytanie „jak uniknąć mandatów?”, ale również i asystentem planowania trasy.

Samochód policyjny na autostradzie

Korki

Żaden problem! Yanosik analizując ruch na drodze zbiera informacje o natężeniu ruchu na poszczególnych odcinkach i w module nawigacji zaproponuje trasę, która pozwoli skutecznie ominąć korki.

Miałeś wypadek?

Skorzystaj z wideorejestratora Yanosika!

Kamery wideo montowane w pojazdach stają się ostatnio niezwykle modne. Małe urządzenie zamontowane w okolicach lusterka nagrywa obraz z sytuacji na drodze i w przypadku kolizji może posłużyć jako twardy materiał dowodowy. Ceny kamer do rejestracji jazdy zaczynają się już od kilkuset złotych. Tylko… Po co tyle wydawać? Yanosik posiada również funkcję wideorejestratora. Kierowcy, którzy mieli już do czynienia z kłopotami wynikającymi z kolizji drogowych, dzięki zapisowi wideo ze zdarzenia będą mieli ułatwioną drogę do uzyskania odszkodowania.

Polscy kierowcy pokochali Yanosika. Świadczą o tym liczby – aplikacja (dostępna na smartfony i tablety na trzech platformach: Android, iOS, Windows) została pobrana przez ponad 6 milionów użytkowników, czyniąc ją jedną z najpopularniejszych (w dodatku bezpłatnych) aplikacji w Polsce.

Sukces aplikacji zachęcił twórców do rozwijania platformy wzajemnego informowania kierowców i wprowadzili na rynek dedykowane urządzenia do jej obsługi. Yanosik GT lub GTR to komunikatory informujące w 100% legalnie o aktualnej sytuacji na drodze. Za pomocą komunikatów dźwiękowych i graficznych kierowcy otrzymują informację o zbliżaniu się do m.in.: fotoradarów, kontroli prędkości, miejsc wypadków i różnych utrudnień drogowych. Nowością jest wskaźnik ekojazdy, dzięki któremu każdy może sprawdzić i zoptymalizować swój styl jazdy, oszczędzając na paliwie i naprawach. Ecodriving jeszcze nigdy nie był tak prosty!

Jak działa Yanosik?

Dodaj komentarz

five × five =