• Autor: Adam
  • 20 lipca 2017

Zaoszczędź na ubezpieczeniu samochodowym – sprawdź jak

Zaoszczędź na ubezpieczeniu samochodowym – sprawdź jak

1024 575 Adam

Decydując się na zakup samochodu, musisz liczyć się z wieloma kosztami. Jedno z pierwszych działań do którego jesteś zobowiązany jest jego ubezpieczenie. Pomimo wielu zmian i różnego rodzaju pakietów to wciąż niemały wydatek. Czasem już na etapie poszukiwań samochodu warto zastanowić się i przeanalizować czy na tym etapie życia potrzebujesz samochodu tej klasy.

Ile kosztuje ubezpieczenie?

Przyjrzyjmy się z jakimi kosztami musisz się liczyć. Załóżmy, że masz 28 lat, 7 lat temu zdałeś egzamin na prawo jazdy, mieszkasz w Bielsko-Białej. Właśnie kupiłeś samochód Opel Astra z 2000 roku, decydujesz się na podstawowe ubezpieczenie OC i w tym przypadku kwota do zapłaty wynosi około 410 zł.

Teraz wyobraź sobie inną sytuację masz 42 lata, prawo jazdy od 21 lat, mieszkasz w Warszawie, kupujesz Skodę Octavie z 2010 roku. Decydujesz się na pełen pakiet ubezpieczeń OC, AC, NNW, oraz Assistance, w tym przypadku Twoja kwota do zapłaty wynosi około 1300 zł.

Kluczyki do samochodu

Co zrobić, aby płacić mniej

1) Podstawowym sposobem, który pozwoli Ci obniżyć koszty ubezpieczenia jest zakup pakietu ubezpieczeń. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe zapewniają zniżkę na poziomie 20%, gdy kupujesz polisę komunikacyjną wspólnie z np. mieszkaniową.

2) Kolejnym rozwiązaniem w momencie, gdy nie masz jeszcze zniżek może być stanie się współwłaścicielem samochodu np. z rodzicem. Towarzystwa ubezpieczeniowe podczas wyliczania składki wybiera osobę, która ma większe zniżki.

3) Zanim wybierzesz ubezpieczyciela skorzystaj z porównywarki ofert, dzięki temu znajdziesz najlepszą opcję dla siebie. Dodatkowo sporo firm ubezpieczeniowych zapewnia kilkuprocentowe zniżki za dokonanie transakcji ubezpieczenia online.

4) Jeżeli ktoś z Twojej rodziny ma już ubezpieczony samochód w jakimś Towarzystwie Ubezpieczeniowym to za ubezpieczenie kolejnego możesz zyskać zniżki oraz preferencyjne stawki. Taką możliwość zapewnia m.in. Ergo Hestia, więc warto dopytać bliskich, gdzie i z czyich usług korzystają.

5) Gdy szukasz ubezpieczyciela zapytaj agenta o pakiet z innymi ubezpieczaniami komunikacyjnymi. Czasem firmy ubezpieczeniowe oferują zniżki. Możliwe są połączenia OC razem z AC, które umożliwią Ci zaoszczędzenie sporej kwoty pieniędzy.

6) Kupujesz samochód prosto z salonu? Koniecznie dopytaj o pakiet dealerski, czyli kompleksowe ubezpieczenie (OC, AC, NNW, Assistance) proponowane przez producentów samochodów w porozumieniu z wybranymi Towarzystwami Ubezpieczeniowymi.

7) Zapłacisz mniej za ubezpieczenie, jeżeli parkujesz w garażu lub na parkingu strzeżonym. Kwota może być również niższa, gdy w samochodzie zamontowane masz różnego rodzaju zabezpieczenia przed kradzieżą m.in. Immobiliser, czy Monitoring GPS.

8) Pomyśl czy znasz jakiegoś agenta ubezpieczeniowego, dzięki temu możesz liczyć nie tylko na dopasowaną do siebie ofertę, lecz również największe zniżki do których uprawniony jest pracownik Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

Analiza to podstawa

Pamiętaj zanim ubezpieczysz swój samochód poświęć trochę czasu na dogłębny rozeznanie rynku, dzięki temu zyskasz najlepszą polisę ubezpieczeniową i przede wszystkim oszczędzisz swoje pieniądze.

Dodaj komentarz

4 × four =