• Autor: Kasia
  • 20 lipca 2017

Sposoby na tanie zakupy ubrań

Sposoby na tanie zakupy ubrań

1024 682 Kasia

Pojawienie się w Polsce tzw. sieciówek odzieżowych zagwarantowało Nam modne ubrania w przystępnych cenach. Firmy takiej jak Reserved, H&M, czy Zara proponują szereg promocji i zniżek. Oczywiście najlepszym sposobem na oszczędzenie pieniędzy są zakupy podczas wielkich wyprzedaży sezonowych (letnich oraz zimowych) w szczycie zniżki mogą sięgać nawet 70%. Jednakże są inne sposoby na oszczędność. Jakie? O tym poniżej!

Oglądaj ubrania

Jeśli produkt, który chcesz kupić ma jakiś defekt np. pobrudzenie, lekkie rozdarcie na szwie możesz zapytać o zniżkę. Sklepy sieciowe po konsultacji często pozytywnie rozpatrują tego typu zgłoszenia, dzięki czemu możesz zyskać nawet 30% rabat. Załóżmy, że kupujesz koszulkę za 30 zł (po otrzymaniu zniżki możesz zapłacić za nią nawet 21 zł).

Naprawa w domowym zaciszu

Jeśli kupiłeś już ubranie z małym defektem, możesz szybko naprawić je w własnym domu. Załóżmy, że produkt mam małe rozdarcie na szwie, wystarczy, że kupisz podstawowe przybory za cały zestaw do szycia tzn. igły i nici zapłacisz 8-10 zł. Szybko nabierzesz wprawy w tego typu naprawach.

Kolejnym problemem może być plama, na to też jest sposób wystarczy zaopatrzyć się w jeden z produktów dostępny na rynku np. Vanish Oxi Gel za który zapłacisz ok. 11 zł za litr. Jednakże jeżeli plama jest oporna rozwiązaniem będzie produkt o wyższej skuteczności i niestety wyższej cenie np. Dr Beckmann koszt 50 ml butelki to 9-10 zł.

Wizyta u krawcowej

Jeżeli zakupione ubranie wymaga specjalistycznej interwencji udaj się do krawcowej. Za małe poprawki lub naprawy zapłacisz w zależności od stopnia skomplikowania od 10 zł, a Ty dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Kobieta podczas zakupów.

Kupuj przez Internet

Szukaj promocji przez Internet, czasem może okazać się, że koszulka, która tak bardzo Ci się podobała online jest tańsza o ½ ceny. Dobrze również poszukać ubrań na stronach takich jak Allegro, czy Alliexpress, gdzie stosunkowo często możesz trafić na naprawdę duże promocję. Szperaj również na stronach sklepów stacjonarnych, zdarza się, że ta sama rzecz w Internecie może być o kilka złotych tańsza.

Nie bój się Outletów

W outlecie możesz znaleźć ubrania nawet 80% taniej, oczywiście zdarzają się ubrania z jakimiś większymi defektami. Jednak w większości przypadków są to po prostu produkty z poprzednich sezonów lub trochę słabiej „rotujące” w regularnej sprzedaży.

Wyprzedaże, wyprzedaże, ale…

Zapamiętaj! Kupuj podczas sezonowych wyprzedaży, zarówno online jak również w sklepach stacjonarnych. To moment w którym, dzięki przemyślanym zakupom możesz zaoszczędzić nawet do 80% na ubraniach. Jednak w tym przypadku uważaj żebyś nie wpadł w szał zakupowy, ponieważ pomimo niższych cen możesz wydać więcej niż zakładałeś.

Dodaj komentarz

thirteen + nine =