• Autor: Tymon
  • 31 października 2017

Jak oszczędzać na słuchaniu muzyki?

Jak oszczędzać na słuchaniu muzyki?

1024 682 Tymon

Dla niektórych muzyka to całe życie, dla innych cząstka dopełniająca. Jeszcze inni po prostu lubią jej posłuchać. Koncerty, płyty, aplikacje form słuchania muzyki jest sporo, ale zastanawiałeś się
w jakiś sposób możesz zaoszczędzić pieniądze i nie rezygnować z przyjemności?

Koncerty i inne wydarzenia

Koncerty i współuczestniczenie w nich to bardzo ciekawe przeżycia, niestety bilety wiążą się z wysokimi wydatkami. Są jednak sposoby, aby nie rezygnować z tej formy słuchania muzyki, ale przy okazji zaoszczędzić pieniądze. Zanim wyruszysz na koncert musisz oczywiście kupić wejściówkę, przeważnie to spory wydatek, są jednak sposoby na odciążenie portfela:
– kupuj bilety typu „early bird’, dzięki pierwszej puli czasem jesteś w stanie zaoszczędzić nawet 20%
– poczytaj informacje na różnego rodzaju forach i grupach facebookowych, czasem najdroższy wcale nie oznacza najlepszy (układ sali, akustyka, nagłośnienie)
– kupuj bilety na www.ebliet.pl, www.ticketpro.pl, www.bilety24.pl dzięki temu możesz obserwować sprzedaż i zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy
– czasem pod wejście na imprezę „krążą” promotorzy i ambasadorzy i rozdają wejściówki

Aplikacje do słuchania muzyki

Jeżeli jesteś uzależniony od słuchania muzyki i mógłbyś robić to na okrągło na pewno słyszałeś lub korzystałeś z dedykowanych aplikacji takich jak Spotify, czy Tidal. To doskonałe rozwiązanie, które daje Ci dostęp do kilku tysięcy artystów 24 h. W przypadku Spotify subskrypcja kosztuje 19,99 zł miesięcznie (czyli prawie 240 zł rocznie), ale firma przygotowała specjalną promocje dla nowych użytkowników, a mianowicie przez 3 miesiące możesz korzystać z aplikacji za 1 zł/miesięcznie (oszczędzasz ok. 57 zł), następnie płacisz jak powyżej.

W przypadku Tidala za subskrypcję także płacisz 19,99 zł, ale zanim zaczniesz to robić masz szansę na okres próbny (30 dni używania zupełnie za darmo). Dodatkowo jeśli masz abonament w sieci komórkowej Play, możesz korzystać z Tidal za darmo przez dwa lata. Natomiast jako użytkownik sieci T-Mobile korzystając z Tidal nie jesteś narażony na utratę transferu danych.

Kolejnymi przykładami portalami streamingowymi z których usług możesz skorzystać są m.in. Deezer, czy Apple Music.

Płyty i inne formy

Jesteś zwolennikiem kupowania płyt swoich ulubionych artystów? I w tym przypadku są sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy. Z pomocą mogą przyjść Ci porównywarki cen takie jak www.ceneo.pl, www.merlin.pl, www.nokaut.pl, czy www.skapiec.pl. Jeżeli jednak wolisz tzw. winyle w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się portale aukcyjne jak www.allegro.pl, www.ebay.com. Prawdziwe „perełki” czasem dosłownie za kilka złotych możesz znaleźć na różnego rodzaju targowiskach, bazarach, ale również na wyprzedażach garażowych

Rozwiązań jest wiele, dzięki temu samemu możesz wybrać swój sposób na oszczędzanie i jednocześnie nie rezygnowanie z przyjemności słuchania i „przeżywania” muzyki.