• Autor: Kasia
  • 2 listopada 2017

Jak oszczędzać, dzięki czytaniu blogów?

Jak oszczędzać, dzięki czytaniu blogów?

1024 654 Kasia

Śledzenie wpisów i czytanie blogów to nie tylko przyjemność i wypełnianie wolnego czasu. Czu wiesz, że dzięki temu możesz także oszczędzać pieniądze? Sprawdź w jaki sposób połączyć przyjemne z pożytecznym!

Blogów jest wiele, znajdź te wartościowe

Faktycznie nastała era tworzenia, prawie wszyscy piszą, nagrywają, a pozostali odbierają te informacje. Dzięki temu znalezienie poszukiwanej informacji to po prostu wpisanie odpowiedniej frazy w wyszukiwarkę i przed Twoimi oczami pojawią się setki wyników. Prawdziwym problemem jest jednak oddzielenie „ziarna od plewu”. W jaki sposób znaleźć bloga, na którym przedstawione rekomendacje, czy porady naprawdę są wartościowe? Po prostu musisz szukać, czytać, warto również śledzić np. Blog Forum Gdańsk na którym corocznie wręczane są nagrody blogerom za jakościowe i „świeże” teksty i wideo takich kategoriach jak m.in. Twórca Odpowiedzialny Społecznie, Twórca Wpływowy. Efektem nominacji są Blog Forum Gdańsk Award. Dla wielu twórców to prawdziwy impuls do dalszych działań i doskonalenie warsztatu.

Facet z laptopem

Przegląd kategorii i blogerów

Jeśli wiesz już w jaki sposób szukać ciekawych blogerów, teraz przejrzyjmy w jakich dziedzinach i sektorach działają. Zacznijmy od blogera podejmującego temat oszczędzania – niekwestionowanym liderem w tej kategorii jest Michał Szafrański (ze swoim blogiem www.jakoszczedzacpieniadze.pl, na którym znajdziesz wskazówki i ciekawostki dotyczące oszczędzania pieniędzy). Kolejnym ciekawym blogiem jest www.twojediy.pl prowadzony przez Katarzynę Ogórek, dzięki któremu zobaczysz rozwiązania w stylu „zrób to sam”, to świetny sposób na oryginalne rzeczy, ale również sposób na zaoszczędzenie. Warto także czytać różnego rodzaju blogi podróżnicze, dzięki którym dowiesz się, gdzie warto pojechać oraz jak optymalizować wyjazd no i przede wszystkim nie wydać wszystkich oszczędności – blogów na ten temat jest wiele, ale watro zapoznać się i dodać do swojej listy m.in. Los Wiaheros (www.loswiaheros.pl), Tasteaway (www.tasteaway.pl) , oraz Wędrowne Motyle (www.gdziewyjechać.pl). Dobry rozwiązaniem są również blogi kulinarne (dotyczące samego gotowania, ale również oceniające lokale gastronomiczne), dzięki którym możesz odkrywać nowe przepisy, smaki, ale przy okazji oszczędzać pieniądze np. Kwestia Smaku www.kwestiasmaku.pl, Jadłonomia www.jadlonomia.com, ale również Wrocławskie Podróże Kulinarne www.wroclawskiejedzenie.pl. No i oczywiście blogi modowe, warto zwrócić szczególną uwagę na te podejmujące temat np. zakupy w Second Hand (oczywiście nie tylko), to doskonałe rozwiązanie pozwoli Ci ubierać się modnie, ale i oszczędnie. Przykładem takich blogów mogą być np. www.maffashion.pl, www.fashionelka.pl, ale również www.queenclothes.blogspot.pl.
Oczywiście jest jeszcze mnóstwo blogów (podejmujących różne tematy), które mogą wspomóc planowanie i zarządzanie Twoim domowym budżetem.

Sam widzisz, że czytanie blogów może faktycznie pomóc Ci nie tylko w oszczędzaniu pieniędzy, ale również w wielu innych kwestiach życiowych. Dlatego warto stworzyć własną shortlistę, następnie zacząć czytać i działać!