• Autor: Kasia
  • 23 października 2017

Jak tanio zorganizować przyjęcie halloween?

Jak tanio zorganizować przyjęcie halloween?

1024 717 Kasia

Chociaż Halloween to amerykański zwyczaj, to coraz częściej staje się on motywem tematycznych imprez w Polsce. Jak zorganizować zabawę i przebrania niskim kosztem? Poznaj kilka naszych rad!

Zacznij od dyni

Dynia to prawdziwy symbol Halloween, a w październiku możesz ją kupić w bardzo przystępnych cenach i przygotować z niej piękną dekorację. Aby zrobić klimatyczny lampion, będziesz potrzebować kilkukilogramowej dyni (3-4 kg) – zapłacisz za nią ok. 10 zł. Następnie, należy zaznaczyć na niej ołówkiem oczy, nos i usta, wyciąć je nożem i pozbyć się środka warzywa. Po włożeniu świeczki do wnętrza dni, uzyskasz doskonałą ozdobę, która idealnie sprawdzi się podczas przyjęcia.

Warto się dzielić

Dobrym sposobem na zaoszczędzenie  jest także organizacja imprezy składkowej. Oszacuj koszt przygotowania przekąsek i dekoracji, a następnie zapytaj znajomych o chęć dorzucenia się do budżetu określonej (zazwyczaj niedużej) kwoty. Przyjęcie w domu to zawsze mniejszy wydatek niż wyjście do restauracji czy klubu, dlatego Twoi przyjaciele nie powinni mieć nic przeciwko takiej formie imprezy. Jeśli nie chcesz prosić znajomych o pieniądze, możesz zawsze podzielić zadania i każdemu przydzielić coś do zrobienia (przekąski, ozdoby, przyniesienie napojów).

Tanie przebranie

Ważnym elementem imprezy Halloween są stroje związane z klimatem horrorów. Kupno przebrania to duży wydatek, wynoszący od ok. 100 – 300 zł. Tańszą alternatywą jest skorzystanie z oferty wypożyczalni strojów, gdzie możesz znaleźć odpowiedni kostium już za 50-70 zł. Jeśli nie widzisz sensu w kupowaniu czy wypożyczaniu przebrania, zawsze możesz przygotować strój samodzielnie i to właściwie bezkosztowo. Jednym z najprostszych przebrań halloweenowych jest duch – do stworzenia tej stylizacji będzie potrzebować jedynie starego prześcieradła, z którego wytniesz otwory na oczy. Równie tanią opcją jest ubranie się na czarno i nałożenie odpowiedniego (strasznego) makijażu np. Narysowanie czarną kredką pająka na policzku.

Przebranie na halloween

Zadbaj o detale

Stworzenie odpowiedniego nastroju na imprezie, również nie musi wymagać specjalnych wydatków. Możesz puścić w tle jakiś klasyczny horror lub gatunkową muzykę. Zamiast kupować gotowe ozdoby, możesz przygotować je własnoręcznie np. pajęczyny stworzone z zaplątanej nitki lub pająki wycięte z papieru.

Ile możesz zaoszczędzić?

Impreza dla 10 osób z przekąskami i alkoholem będzie kosztować średnio 200-300 zł, podczas gdy w klubie za jednego drinka zapłacisz ok. 20 zł. Dodatkowo, podczas imprez tematycznych (takich jak halloween) często kluby pobierają opłatę za wstęp od 10-30 zł.