• Autor: Kasia
  • 3 listopada 2017

Jak oszczędzać pieniądze na drogich rzeczach?

Jak oszczędzać pieniądze na drogich rzeczach?

1024 682 Kasia

Czy kupowanie drogich rzeczy może okazać się dobrym sposobem na oszczędzanie pieniędzy? Brzmi niemożliwie, prawda? A jednak! Sprawdź sposoby, które pomogą Ci to osiągnąć.

Droższe = trwalsze?

Chcesz oszczędzać kupując drożej? Często (oczywiście nie zawsze) produkty w wyższych cenach produkowane są z materiałów lepszej jakości, co w efekcie pozwala utrzymać dłuższą żywotność. Brzmi pięknie, ale w jaki sposób możesz na tym zaoszczędzić? Chcesz kupić buty, tańsza wersja kosztuje 60 zł za parę (materiały najniższej jakości trwałość ok. 2 miesiące co daje 30 zł za miesiąc). Sprawdźmy jak wygląda sytuacja, gdy zdecydujesz się na zakup droższych butów np. za 250 zł, załóżmy, że ich trwałość wynosi 12 miesięcy (co oznacza 250 zł / 12 miesięcy) więc „miesięcznie” wydasz ok. 20 zł. Czyli miesięcznie jesteś w stanie oszczędzić ok. 10 zł, to tylko przykład ponieważ buty wyższej jakości są w stanie wytrzymać nawet dłużej niż rok.

Kupuj drożej, ale rzadziej

Decydując się na droższe produkty będziesz kupował rzadziej, dzięki temu oprócz oszczędności opisanej powyżej zyskasz również więcej czasu, ponieważ nie będziesz musiał chodzić na zakupy „ubraniowe” np. co 2 miesiące. Plusem produktów stworzonych z dobrej jakości materiałów jest także lepsza „użyteczność” co daje większy komfort podczas samego korzystania.

Garnitury na wieszakach

Szukaj okazji cenowych

Na wielu portalach znajdziesz produkty dobrej jakości w bardzo przystępnych cenach to kolejna szansa na oszczędność. Przykładem tego typu sklepów online mogą być np. www.zalando.com, www.answer.com, czy www.allegro.pl. Oprócz korzystania z e-commerce, czekaj również na wyprzedaże sezonowe w sklepach stacjonarnych, dzięki którym możesz zapłacić mniej – czasem nawet o 70%. Tak więc, zanim dokonasz zakupu poszukaj, poczytaj i oszczędzaj.

Nie daj się wciągnąć

Promocje, wyprzedaże, obniżki bardzo łatwo wciągnąć się w tryb kupowania bo przecież to tylko kilka czy kilkadziesiąt złotych – prawdziwa okazja. Później okazuje się, że koszula, którą kupiłeś tak naprawdę w ogóle Ci się nie podoba, a te 10 książek, które okazjonalnie kupiłeś to pozycje, których nie jesteś w stanie przeczytać w najbliższym i tak „oszczędzasz” na tanich rzeczach. Gdy jednak to wszystko połączysz okazuje się, że mógłbyś sobie pozwolić na droższe produkty. Co prawda mniej, ale takich, które naprawdę Ci się przydadzą. Oczywiście czasem możesz pozwolić sobie na odrobinę „szaleństwa” jednak zazwyczaj warto przemyśleć dany zakup, a wyższa cena może Ci w tym pomóc.

Kupowanie droższych produktów może pomóc Ci nie tylko w oszczędzaniu pieniędzy, ale również czasu. To kolejny przykład na to, że sposobów na oszczędność jest wiele, więc każdy znajdzie swoją metodę.