• Autor: Tymon
  • 10 października 2017

Jak tanio jeździć po Polsce?

Jak tanio jeździć po Polsce?

1024 683 Tymon

Masz przyjaciół i rodzinę w różnych zakątkach kraju, a może po prostu lubisz odkrywać nieznane zakątki Polski?  – Sprawdź, które sposoby podróży są najbardziej opłacalne.

Nawet jeśli nie jesteś zapalonym podróżnikiem warto porównać różne opcje przemieszczania się po kraju i korzystać z nich w razie potrzeby. Oczywiście, jeśli masz swoje auto i jesteś przyzwyczajony właśnie do tego środka komunikacji, to na pewno trudno będzie przekonać Cię do zmiany – jednak, w dzisiejszych czasach nawet będąc kierowcą można podróżować taniej.

Moda na carpooling

Od kilku lat w Polsce stale wzrasta zainteresowanie carpoolingiem, czyli przejazdami wspólnymi. Jest to ciekawe rozwiązanie zarówno dla kierowców, jak i pasażerów. Kierowcy zyskują towarzyszy podróży i zwrot części kosztów paliwa, co przy zabraniu ze sobą trzech osób może być dużą oszczędnością. Pasażerowie mogą liczyć za to na komfortowy środek lokomocji za niewielkie pieniądze. Koszty przejazdu są uzależnione od decyzji samego kierowcy. Najpopularniejszy serwis carpoolingowy w Polsce – Blablacar.pl zawsze podaje optymalną cenę na danej trasie, a osoba oferująca przejazd może ten koszt podwyższyć lub obniżyć. Najczęściej droższe są przejazdy luksusowymi samochodami lub te, które w trasie uwzględniają autostradę.

Człowiek w Aucie

Czy to się opłaca?

Oczywiście, wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Jedni, wybierając się w dłuższe trasy, zawsze zdecydują się na pociąg, inni – na samolot lub busa. W Polsce, cena biletu na dany środek komunikacji jest uzależniona od wielu czynników. Jeśli chcesz podróżować pociągiem, zawsze lepiej kupić bilet z wyprzedzeniem. Dzięki temu możesz liczyć na atrakcyjne rabaty nawet do 30% – w przypadku zakupu  dokonanego między 30-15 dniem przed podróżą. Kupując z wyprzedzeniem, miejscówkę w Pendolino z Warszawy do Krakowa, możesz dostać za 49 zł. Dla porównania, bilet na Polskiego Busa na tej trasie to średnio 35-45 zł, a przejazd Bla bla car’em – 35-40 zł.

A może samolot?

Jeśli mieszkasz w dużym mieściem, zapoznaj się także z ofertą tanich linii lotniczych. W promocyjnych cenach możesz znaleźć loty krajowe za kilkanaście złotych. Oczywiście, aby kupić bilet np. Za 19 zł. Ryanair’em z Warszawy do Gdańska, musisz szukać ofert co najmniej miesiąc przed, ale bez wątpienia możesz liczyć na dużą oszczędność.

Dodaj komentarz

4 + 3 =