• Autor: Kasia
  • 18 października 2017

Tanie wakacje dla dziecka – jak je zorganizować?

Tanie wakacje dla dziecka – jak je zorganizować?

640 415 Kasia

Powoli zbliża się do końca pierwsza połowa wakacji. Jeżeli do tej pory nie wysłaliście swoich pociech na zasłużone wakacyjne wojaże, warto zwrócić uwagę na oferty tanie i na wyciągnięcie ręki.

Dofinansowania z pracy

Można przebierać w mnogości wakacyjnych ofert dla dzieci, lecz skupmy się na tych najbardziej korzystnych dla kieszeni rodziców. Najpopularniejszym wyborem cieszą się kolonie i obozy. Warto dowiedzieć się, czy twój pracodawca nie oferuje współfinansowania wypoczynku dla dzieci, dzięki czemu koszt wyjazdu może się sporo zmniejszyć.  Kolonie bywają organizowane przez zakłady pracy, więc dobrym pomysłem jest dowiedzenie się, czy przypadkiem tam, gdzie pracujesz, dzieci również nie są wysyłane na wakacje.

tato wspolnie z corka wchodza do morza w sloneczny dzien.

Jaką formę odpoczynku wybrać?

Oferty kolonii i obozów są przeróżne. Od tematycznych  – jeździeckie, językowe, po sportowe i plastyczne. Organizowane zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wyjazdy są koordynowane przez wykwalifikowaną kadrę opiekunów, którzy postarają się, by Twoje dzieci spędziły czas kreatywnie i bezpiecznie.

Sprawdzaj ceny

Warto dokładnie przejrzeć co oferują biura podróży i organizatorzy, ponieważ to nie jest wcale oczywiste, że wyjazd na kolonię do Kołobrzegu będzie tańszy od wyjazdu do Hiszpanii. Wszystko zależy od konkretnej oferty.

Odpoczynek w mieście

Półkolonie to szansa na tanie i ciekawe wakacje dla dzieci rodziców pracujących. Tego rodzaju wakacyjne oferty umożliwiają aktywny wypoczynek dla dzieci w różnym wieku w miejscu ich zamieszkania. Są organizowane najczęściej przez szkoły, ośrodki kultury, fundacje, a  także kościoły. W ciągu dnia dzieci są pod stałą opieką, zajęte przeróżnymi aktywnościami i czynnym zwiedzaniem swojej okolicy. Po południu pociechy są odbierane przez rodziców.

W zależności od zainteresowań i preferencji naszych urwisów możemy wybrać inny rodzaj półkolonii. Tak samo jak kolonie i obozy, różnią się one również tematyką i oferowanymi atrakcjami.

Ile kosztują półkolonie?

Zależnie od organizatorów możemy znaleźć oferty całkowicie darmowe, za niewielką symboliczną opłatą lub droższe zajęcia prywatne. Zależnie od wybranej opcji, ceny półkolonii np. w Warszawie wahają się do 250 do 900 zł.

Jeżeli jedno z rodziców ma więcej wolnego czasu, który może poświęcić pociechom w trakcie wakacji – warto rozejrzeć się za darmowymi wydarzeniami dla dzieci i dorosłych w swojej miejscowości. Może to również dobry moment na lepsze poznanie swojego miasta? Niektóre muzea mają wyznaczony jeden dzień w tygodniu, kiedy wstęp jest darmowy. Można również zainteresować się letnią działalnością okolicznych bibliotek, domów kultury lub innych instytucji kulturalnych bądź publicznych.