• Autor: Tymon
  • 2 listopada 2017

Tanie podróże po Półwyspie Iberyjskim

Tanie podróże po Półwyspie Iberyjskim

768 1024 Tymon

Flamenco, Tapas, Wino, Plaże to tylko niektóre rzeczy, które może zaoferować Ci Półwysep Iberyjski. To prawdziwa gratka dla pasjonatów kultury, historii i kuchni. Brzmi kusząco jednak czy przy tym wszystkim nie pozbyć się wszystkich oszczędności? Poznaj sposoby!

Przygotuj się przed wyjazdem

Zanim wyjedziesz zapoznaj się nie tylko z przewodnikami, ale również z grupami na Facebook’u oraz forami o podróżach. Dzięki temu będziesz mógł poznać wskazówki jak zwiedzać i przy okazji nie wydać majątku.

Wybierz środek transportu

Samolot
Hiszpania i Portugalia jest świetnie połączona z Polską, najlepszą opcją są oczywiści tanie linie lotnicze. Możesz skorzystać z oferty Ryanair oraz Wizzair, a z największych polskich miast (m.in. Wrocław, Warszawa, czy Poznań) kilka razy w tygodniu wylatują samoloty zarówno do Hiszpanii (Barcelona, Madryt, Walencja, Alicante) jak również do Portugalii (Porto, Lizbona). Dobry research pozwoli Ci na zakup biletów już do jednego z miast hiszpańskich za 250 zł w dwie strony.
Oczywiście do Portugalii również możesz znaleźć ciekawe rozwiązanie np. połączenie linii lotniczych Ryanair Wrocław – Porto za 300 zł w dwie strony (kupione z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem).

Samochód
Możesz również wybrać się samochodem jednak ta wersja może okazać się nieopłacalna zarówno finansowo oraz „czasowo” ponieważ podróż z Poznania do Barcelony (2 100 km w jedną stronę) zajmie Ci ponad 20 godzin. Dodatkowo ile będzie Cię to kosztować? Uśredniając, że Twój samochód spali 8 litrów/100 km zapłacisz ok. 400 – 500 zł za paliwo, musisz doliczyć jeszcze opłaty za autostradę (m.in. we Francji w zależności od trasy ok. 100 euro).

Inną opcją, którą możesz wykorzystać jest autokar, jednak jest to zdecydowanie najdroższy sposób na podróżowanie np. połączenie Wrocław – Barcelona to koszt na poziomie ok. 1 200 zł w dwie strony.

Znajdź atrakcyjną bazę noclegową

W Hiszpanii i Portugalii znajdziesz mnóstwo hoteli, hosteli, ale możesz skorzystać także np. z Airbnb. Jedna noc w hostelu to średnio koszt na poziomie 25 euro (oczywiście możesz znaleźć również tańsze noclegi za ok. 10 – 15 euro), duży wpływ na cenę ma miasto do którego chcesz się udać np. stosunkowo tanie miasta to (Coimbra, czy Portimao w Portugalii) oraz (Alicante, czy Kordoba w Hiszpanii). Warto również poszukać noclegów u „lokalsów” za pośrednictwem Airbnb, dzięki czemu oprócz taniego noclegu możesz poznać zwyczaje i tradycje mieszkańców.

Bogactwo kuchni

Będąc w Hiszpanii lub Portugalii koniecznie musisz spróbować tamtejszej kuchni. Najlepszym rozwiązaniem, aby oszczędzić jednocześnie nie rezygnując z tamtejszych rarytasów są oczywiście tapasy (niewielkie przekąski na ciepło i na zimno), które kosztują ok. 2 euro/sztuka. Możliwości jest mnóstwo ponieważ Tapas Bary znajdziesz na każdym kroku.

Zarówno Hiszpania jak i Portugalia mogą zaoferować Ci wspaniałe turystyczne chwile, dzięki powyższym sposobom możesz sobie na to pozwolić przy okazji oszczędzając pieniądze. No to Vamos!