• Autor: Tymon
  • 20 lipca 2017

Tanie Wakacje – Wyjazd na Węgry

Tanie Wakacje – Wyjazd na Węgry

1024 355 Tymon

Kilkanaście lat temu zagraniczne wyjazdy wakacyjne były zarezerwowane tylko dla bardziej zamożnej części społeczeństwa. Obecnie, jest tak wiele możliwości i sposobów na zaoszczędzenie podczas podróży, że wybór obcego kraju jest nieraz tańszym rozwiązaniem niż wakacje w Polsce.

Węgry to coraz popularniejszy kierunek wśród polskich turystów. Dlaczego warto odwiedzić ten kraj?

Każda podróż zagraniczna to kontakt z nową kulturą, dzięki czemu rozwiniesz swoją wiedzę o świecie. Powodów, aby zdecydować się akurat na Węgry, jest co najmniej kilka.  Przede wszystkim, możesz wybierać wśród szeregu środków transportu. Wizzair oferuje loty do Budapesztu za średnio 200-300 zł za osobę w dwie strony. Innym rozwiązaniem jest wybór jednej z linii autobusowych np. Polskibus, gdzie za bilet do stolicy Węgier, zapłacisz ok. 80 – 100 zł. Tanią opcją jest także skorzystanie z oferty przejazdów wspólnych np. BlaBlaCar – koszt na tej trasie to ok. 150 zł.

Węgrzy to bardzo gościnny naród, dlatego możesz liczyć na ciepłe przyjęcie i pomoc w każdej sytuacji. W swoim planie podróży warto uwzględnić małe urokliwe miasteczka, które wyróżniają się bardzo niskimi cenami. Jednak, najbardziej popularnym celem wakacyjnych wyjazdów na Węgry jest Balaton – największe jezioro w tym kraju i w całej Europie Środkowej. Na szczególną uwagę zasługuje Balatonfüred, położony na północnym brzegu jeziora, a także Półwysep Tihany – miejsce pełne zabytków i atrakcji. Te rejony są szczególnie polecane rodzinom z dziećmi, ze względu na dużą liczbę Aquaparków, basenów termalnych i kąpielisk.

Wycieczki zorganizowane

Alternatywą dla wyjazdów we własnym zakresie są wycieczki organizowane przez biura podróży. Oferty wczasów na Węgrzech obejmują zazwyczaj dojazd autokarem, nocleg i śniadania – średni koszt za ten pakiet na 5 dni to ok. 800 zł od osoby.

Zamek nad Dunajem w Budapeszcie

Miasto, które trzeba zobaczyć…

Budapeszt, czyli jedna z najładniejszych stolic w Europie. To przyjazne i pełne zabytków miasto jest świetnym wyborem zarówno na wakacyjny weekend, jaki i wypad poza sezonem np. jesienią. Ceny w Budapeszcie są porównywalne do cen w większych polskich miastach. Chleb kosztuje ok. 3 zł, woda mineralna (1,5l) ok. 2 zł, a za obiad w restauracji zapłacisz średnio (w przeliczeniu na polską walutę) 25- 30 zł.

Co jeszcze?

Węgry to także kraj, który sprawdzi się idealnie jako cel wycieczki objazdowej. Kilka dni wystarcza na zwiedzenie najważniejszych miejsc takich jak: Budapeszt, Jezioro Balaton, Eger,  czy Hajduszoboszlo. To ostatnie – to najbardziej znane uzdrowisko na Wielkiej Nizinie Węgierskiej, które przyciąga turystów przez cały rok. Idealne dla rodzin z dziećmi i osób starszych.

Dodaj komentarz

2 × five =