• Autor: Tymon
  • 2 listopada 2017

Podróżuj lokalnie i oszczędzaj

Podróżuj lokalnie i oszczędzaj

1024 601 Tymon

Podróże rozwijają i pozwalają odpocząć. Jeśli o nich marzysz, ale masz ograniczony budżet – zacznij zwiedzać swoje okolice. Polska kryje wiele urokliwych zakamarków, które możesz odwiedzić za niewielkie pieniądze. Poznaj sposoby na oszczędność dzięki lokalnym podróżom!

Zacznij od poznania swojego miasta

Chociaż wycieczka po swoim mieście nie podróżą, to jest idealnym wstępem do dalszych wypraw. W wolny dzień zapoznaj się z przewodnikiem po swoim mieście i rusz na spacer, który na nowo pomoże Ci je odkryć. Może Ci się wydawać, że znasz je na wylot, ale przyznaj się, kiedy ostatnio odwiedziłeś jakiejś miejskie muzeum czy nowo powstałą kafejkę na ulubionej ulicy? Taka wycieczka nic nie kosztuje, no może kilka złotych, które wydasz na wstęp na wystawę lub kawę. Wcielając się w rolę turysty, poczujesz się jak w zupełnie nowym miejscu.

Okoliczne miejscowości, parki i inne atrakcje

W Polsce można znaleźć naprawdę wiele wyjątkowych miejsc. Nieważne, czy lubisz góry, morze, jeziora czy zwiedzanie miast – wszystko jest w zasięgu ręki i to za naprawdę małe pieniądze. Swoje podróże najlepiej zacząć od tego, co znajduje się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Zrób listę miast i atrakcji, które Cię interesują i podczas wolnego weekendu zorganizuj tam krótki wypad.

Jak oszczędzić na transporcie?

Jeśli w Twojej rodzinie jest dziecko poniżej 16 r.ż, masz prawo kupić bilet dla grupy od 2-5 osób ze zniżką rodzinną, która wynosi 30% ceny biletu i przysługuje całej Twojej grupie pasażerów. Podróż pociągiem może być dla dzieci dodatkową atrakcją, a dla Ciebie źródłem oszczędności. Jeśli podróżujesz swoim autem, tankuj z kartą stałego klienta – liczne wycieczki przyniosą Ci benefity w postaci nagród za zakupione litry paliwa. Przed stworzeniem planu swojej podróży, warto przejrzeć wszystkie dostępne opcje – być może lot samolotem wewnątrz kraju będzie tańszy niż pociąg? Obecnie tanie linie lotnicze oferują bardzo ciekawe połączenia krajowe, a bilet można kupić już od 9 zł.

Śpij u miejscowych

Chociaż internet daje nam możliwość rezerwacji noclegów właściwie w każdym zakątku Polski, to wciąż są miejscowości, w których właściciele pensjonatów i domów gościnnych nie ogłaszają się w sieci. W takich miejscach ceny zazwyczaj są bardzo niskie i wynoszą od 25-50 zł. Często też można w nich otrzymać zniżki na nocleg dla dzieci. Przed wyjazdem do konkretnej miejscowości, zapytaj znajomych o sprawdzonych gospodarzy – informacje o nich rozchodzą się najczęściej pocztą pantoflową.

Korzystaj ze swoich znajomości

Dobrym sposobem na zaoszczędzenie podczas podróży lokalnych jest także odwiedzanie znajomych i krewnych. Jeśli posiadasz rodzinę lub przyjaciół, którzy mieszkają na drugim końcu Polski – to odwiedź ich! Oprócz miłego spotkania, zyskasz możliwość odbycia ciekawej podróży i zaoszczędzisz na noclegu.