• Autor: Tymon
  • 2 listopada 2017

Jak oszczędzić na wyjeździe do krajów bałtyckich?

Jak oszczędzić na wyjeździe do krajów bałtyckich?

1024 682 Tymon

Jeśli chcesz zwiedzić Państwa z ciekawą kulturą, pięknymi krajobrazami, cudownymi ludźmi i pyszną kuchnią. No i przede wszystkim nie chcesz wydać na to majątku, wybierz się do jednego z krajów bałtyckich. Poznaj sposoby jak przy tym zaoszczędzić pieniądze.

Zanim wyruszysz w podróż

Zapoznaj się z blogami i poszukaj informacjami na temat Państw znajdujących się w regionie bałtyckim. To tzw. regiony bałtyckiego zaliczamy Litwę, Łotwę i Estonię. Każde z nich ma inną kulturę, tradycję i inne atrakcje do zaoferowania.

Jak najlepiej tam dojechać

Samochód

Dzięki temu, że Polska sąsiaduje z jednym z wyżej wymienionych Państw (Litwa), jako środek transportu możesz wybrać samochód (Warszawa – Wilno ok. 460 km, Warszawa – Ryga ok. 660 km, Warszawa – Tallin ok. 970 km). Czyli za podróż do Wilna ok. 1000 km w obie strony zapłacisz ok. 335 zł (spalanie samochodu na poziomie 7 litrów/100 km – 4,8 zł/litr PB95), drogi szybkiego ruch są bezpłatne. Trasa do Rygi to koszt na poziomie ok. 436,80 zł, a do Tallin to wydatek rzędu ok. 680 zł.

Autobus (np. Simple Express, Eurolines)

Dobry rozwiązaniem jest skorzystanie z usług jednego z operatorów autobusowych, połączenia znajdziesz do Stolic wszystkich z krajów bałtyckich.
Warszawa – Wilno 110 zł w obie strony
Warszawa – Ryga 174 zł w obie strony
Warszawa – Tallin 258 zł w obie strony

Samolot (np. LOT, airBaltic)

Możesz również skorzystać z usług jednej z linii lotniczych na cenę biletu może wpłynąć wcześniejszy zakup biletów (poniżej znajdziesz orientacyjne ceny zakupione z miesięcznym wyprzedzeniem):
Warszawa – Wilno 360 zł w obie strony
Warszawa – Ryga 380 zł w obie strony
Warszawa – Tallin 480 zł w obie strony

Boeing Air Baltic

Noclegi, czyli tanie spanie

Ceny w hostelach są naprawdę kuszące w stolicy Litwy 1 noc możesz spędzić już za 25 zł, w Rydze nocleg to koszt na poziomie 30 zł ze śniadaniem. W Tallinie musisz się liczyć z wyższymi cenami, za nocleg zapłacisz od 40 zł. Oczywiście możesz również skorzystać z Airbnb, gdzie znajdziesz noclegi u lokalsów już od 30 zł. Możliwości jest wiele, a dobry research pozwoli Ci przeżyć wspaniałe chwile w jednym z krajów bałtyckich w bardzo przystępnej cenie.

Co i gdzie zjeść

Wszystkie z krajów bałtycki oferują sporo dla podniebienia nawet najbardziej wymagających klientów. W każdym z Państwa znajdziesz przysmaki które musisz spróbować, natomiast ceny są bardzo zbliżone do tych w Polsce. Za obiad w restauracji zapłacisz ok. 25-30 zł np. na Litwie – chłodnik litewski i cepeliny, na Łotwie – Bacon Buns (pierogi) i Frikadelu (rosół z klopsikami). W Estonii koniecznie spróbuj smażonej wieprzowina z kapustą i ziemniakami.

Planując podróż warto dopisać do swojej checklisty kraje bałtyckie, dzięki czemu zobaczysz wspaniałe miejsca i zaoszczędzisz pieniądze.