• Autor: Tymon
  • 18 października 2017

Jak oszczędzić na podróżowaniu po Europie?

Jak oszczędzić na podróżowaniu po Europie?

1024 682 Tymon

Większość osób po pytaniu: „Czy podróżowanie po Europie szczególnie zachodniej jest drogie?” Zapewne odpowie: „Tak!” Na szczęście istnieje wiele rozwiązań, które zaprzeczą temu stwierdzeniu i pozwolą Ci na zwiedzanie Hiszpanii, Francji, czy Niemiec, jednocześnie nie wydając wszystkich oszczędności. Odkryj sposoby!

Koszt może zależeć od środku transportu. Postaw na loty

Dzięki wielu połączeniom tanich linii lotniczych takich jak WizzAir, czt RyanAir możemy dolecieć np. z Warszawy, Poznania, czy Krakowa do większości dużych miast europejskich po bardzo przyzwoitych cenach. Na przykład wcześniej kupione bilety z Warszawy do Barcelony (w dwie strony) to koszt ok. 300 zł. Oczywiście są również promocje, dzięki którym np. do Paryża polecisz za ok. 100 zł. W tym przypadku warto śledzić wyszukiwarki takie jak www.esky.pl, czy www.fru.pl na których znajdziesz bilety w najlepszych cenach.

Szukaj tanich noclegów

Kolejnych elementem podróży są noclegi, jeżeli podróżujesz w okresie letnim, śmiało możesz skorzystać z noclegu w namiocie lub kemping (koszt ok. 60 zł/doba). Natomiast, gdy temperatura za oknami spada skorzystaj z innych rozwiązań. Dobry przykładem może być Airbnb (gdzie znajdziesz lokum u osób prywatnych np. w Berlinie jest możliwy nocleg za 10 euro, czyli ok. 40 zł). Zanim wyjedziesz korzystaj również z www.trivago.pl, lub www.booking.com czyli porównywarek cen hoteli i hosteli na których możesz znaleźć nocleg w dobrych cenach.

Gdy jesteś już na miejscu (Paryż, Barcelona, Berlin)

1) Paryż
Jedzenie:
Szukaj małych knajpek z dala od głównych ulic, dzięki temu skosztujesz przepysznych dań i nie wydasz wszystkich oszczędności
Transport:
Karta Visite Card to koszt ok. 10 euro
Rozrywka:
We Francji za wstęp do większości państwowych muzeów w tym m.in. do Luwru nie zapłacisz nic (jeżeli masz poniżej 25 lat). Znajdziesz też tam wiele urokliwych knajpek z pysznym winem i serami (deska serów i lampka wina za ok. 6 euro).

2) Barcelona
Jedzenie: W tym przypadku korzystaj z małych knajpek, albo ulicznego jedzenia za które zapłacisz od 2-3 euro.
Transport:
 Po przyjeździe od razu kup La Barcelona Card, która pozwala Ci na przejazdy komunikacją miejską po całej stolicy Katalonii, ale również zniżki do muzeów, restauracji i innych atrakcji. Koszt dwudniowej karty zaczyna się od 26 euro.
Rozrywka:
Oprócz muzeów i galerii sztuki warto udać się na plaże miejska lub La Ramble, gdzie dzieje się najwięcej.

3) Berlin
Jedzenie: Korzystaj z ulicznego jedzenia np. Kebab (podobno najlepszy w Europie) to koszt na poziomie 5-8 euro, a currywurst to ok. 3-4 euro
Transport:
Karta CityTourCard to kosztuje od ok. 16 euro na 48 godzin. Pozawala na nielimitowane podróże autobusami, metro, oraz kolejką miejską po całej stolicy Niemiec.
Rozrywka:
W Berlinie znajdziesz wiele klubów (często z płatnym wstępem ok. 5 euro), ale również wiele muzeów, galerii sztuki.

Podróżowanie po Europie wcale nie musi być drogie wystarczy trochę cierpliwości, odwagi i możesz odkrywać kolejne kraje przy okazji oszczędzając pieniądze.