• Autor: Adam
  • 10 listopada 2017

Jak oszczędzić dzięki aktywności fizycznej?

Jak oszczędzić dzięki aktywności fizycznej?

1024 682 Adam

Dobra forma jest podstawą zdrowia i ma korzystny wpływ na wiele aspektów Twojego życia. Jak zaoszczędzić dzięki aktywności fizycznej? Poznaj kilka naszych rad!

Zdrowie to podstawa

Długie kolejki w oczekiwaniu na wizytę u lekarza, która kosztuje od 100 do nawet 300 zł? Wejście do apteki, gdzie zawsze wydasz kilkadziesiąt złotych? Masaż na bolący kręgosłup za 150 zł? O tym wszystkim możesz zapomnieć, jeśli zaczniesz uprawiać sport. Dbanie o ruch każdego dnia wzmocni Twoją odporność, ochroni Cię przed chorobami i bólami

i w konsekwencji pomoże zaoszczędzić naprawdę duże kwoty! Jeśli więc zdarza Cię się narzekać na brak czasu i stale unikać treningów – to najwyższa pora to zmienić.

Jak tanio dojechać do pracy?

Aktywność fizyczna w postaci jazdy na rowerze czy rolkach to też niezawodny środek komunikacji. Dzięki przesiadce z samochodu na rower możesz zaoszczędzić miesięcznie nawet do 600 zł.

Jazda na rolkach może być środkiem komunikacji.

Podnoś ciężary!

Nawet jeśli Ci się wydaje, że większości umiejętności zdobytych na siłowni nie wykorzystasz nigdzie poza nią to bardzo się mylisz. Masz silne ręce? Na wniesienie ciężkich siatek z zakupami na trzecie piętro przeznaczysz jeden kurs na górę, a nie trzy – oszczędność czasu to też zysk!

Jesteś w czymś dobry? Trenuj innych!

Jeśli trenujesz systematycznie i widzisz u siebie efekty, to czemu nie zacząć pomagać innym? Dzięki aktywności fizycznej możesz nie tylko oszczędzać, ale także zarabiać. Za jeden trening personalny możesz zarobić nawet 100 – 200 zł. Taka dodatkowa praca może przynieść Ci wiele satysfakcji.

Zastąp trenera swoich dzieci

Jeśli nie czujesz się aż tak wykwalifikowany, aby trenować obcych, ale masz duże umiejętności w danej dziedzinie – wykorzystaj to do szkolenia swoich dzieci. Zamiast płacić kilkadziesiąt złotych za lekcję tenisa czy pływania Twojego dziecka – ucz go sam. Dzięki temu zaoszczędzisz sporą sumą i spędzisz bezcenny czas ze swoimi pociechami.

Życie z planem

Systematyczne ćwiczenia przekładają się też na dyscyplinę w innych dziedzinach życia. Regularnie uprawiając sport, zaczniesz też regularnie jeść, a przez to szybko zmotywujesz się do porzucenia używek i unikania podjadania – czyli do rzeczy, które potrafią pożerać Twój budżet.

Ćwiczenia są źródłem wydzielania hormonu szczęścia, dlatego jeśli regularnie uprawiasz sport możesz zawsze liczyć na dobry humor. Zadowoleni z siebie ludzie częściej dostają podwyżki i odnoszą sukcesy a więc nie zastanawiaj się dłużej i zacznij trenować już dziś.