• Autor: Tymon
  • 10 listopada 2017

Jak oszczędzać dzięki kupowaniu używanych rzeczy?

Jak oszczędzać dzięki kupowaniu używanych rzeczy?

1024 1024 Tymon

W czasach, gdy nowa kolekcja ubrań wychodzi cztery razy w roku, a nowy model telefonu co 12 miesięcy łatwo wpaść w uzależnienie od kupowania i ciągłego wymienia rzeczy. Ale dzięki tym ciągłym zmianom pojawiły się sposoby, aby zaoszczędzić pieniądze. Sam się przekonaj!

Gdy chcesz zmienić sprzęt elektroniczny

Co chwilę pojawia się jakaś innowacja, która pozwala producentom na wprowadzenie nowego modelu. Przez co ludzie często i szybko zmieniają TV, smartfon, czy zmywarkę. To świetny sposób, żeby „odkupić” ten używany sprzęt (oczywiście panuje przekonanie, że produkowane urządzenia mają krótką żywotność, nie zawsze jednak tak jest). Kupując nowy telewizor po roku traci on już ok. 20% swojej wartości, dlatego jeśli chcesz wymienić telewizor zacznij swoje poszukiwania na www.allegro.pl, www.olx.pl, czy www.gumtree.pl. Oczywiście znalezienie właściwego produktu może zająć Ci trochę czasu, ale dzięki temu zaoszczędzisz czasem nawet 600 – 1000 zł.

Słuchawki nauszne, za które możesz kupić używane.

Odzież używana

Kiedyś kupowaniu odzieży używanej przylgnęła zła łątka, dlatego sporo osób niesłusznie zrezygnowało z tego rozwiązania. Dlaczego warto spróbować? Ponieważ buszując po Second Handach możesz znaleźć sporo tzw. „perełek”, ale także możesz skompletować szafę za kilkadziesiąt lub kilkaset złotych. Na przykład czarny t-shirt typy basic w „sieciówkach” kosztuje 19 – 29 zł, natomiast w sklepie z odzieżą używaną możesz znaleźć dobrej jakość t-shirt nawet za 2 zł (oczywiście nie zawsze uda Ci się znaleźć produkt odpowiadający Twoim potrzebom). Ale idąc tym tropem jeansy w „sieciówkach” to koszt na poziomie 99 zł, a w Second Handach to ok. 10 zł, to samo z bluzą w H&M lub Reserved musisz liczyć się z wydatkiem na poziomie ok. 50 zł, a w SH wydasz ok. 8 zł. Oczywiście rodzajów ubrań jest wiele, ale dla porównania t-shirt, jeansy i bluza w jednej z „sieciówek” to koszt ok. 180 zł, a second handzie ok. 20 zł (oszczędzasz aż 160 zł).

Rzeczy do domu

Kolejnym przykładem rzeczy, których warto poszukać na grupach facebookowych, wyprzedażach garażowych, czy bazarach są elementy dekoracyjne do mieszkania. Czasem w w/w miejscach możesz kupić np. wazon, który świetnie wkomponuje się do Twojego stylu skandynawskiego za 4 zł. To samo dotyczy mebli, czasem na portalach ogłoszeniowych możesz znaleźć dobrze zachowane szafy, stoliki, czy kanapy dosłownie za kilkadziesiąt lub kilkaset złotych (za świetnej jakości produkt). Możliwości i produktów na których możesz zaoszczędzić, dzięki zdecydowaniu się na używane jest naprawdę sporo – tak więc wybór należy do Ciebie.

Zapamiętaj! Kupowanie używanych rzeczy to naprawdę świetny sposób na posiadanie „świeżych” rzeczy, ale również rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i dbać o środowisko.