• Autor: Tymon
  • 13 listopada 2017

Kupuj wspólnie z przyjaciółmi i oszczędzaj

Kupuj wspólnie z przyjaciółmi i oszczędzaj

1024 682 Tymon

Zakupy robione z przyjaciółmi to nie tylko przyjemność, ale sposób na zaoszczędzenie. Poznaj kilka sposobów, które pozwolą Ci na zachowanie pieniędzy w portfelu!

Korzystaj z dobrych rad

Po pierwsze, zawsze kupując droższą rzecz np. sprzęt elektroniczny czy meble, warto mieć przy sobie zaufaną osobę, która trzeźwym okiem oceni, czy dokonujemy dobrego wyboru. Emocjonalny stosunek do zakupu, o którym marzymy potrafi sprawić, że zapominamy o zdrowym rozsądku, dlatego obecność drugiej osoby może być bardzo cenna.  Dodatkowo, warto zabrać ze sobą na zakupy osobę, która jest specjalistą w danej dziedzinie. Jeśli Twój znajomy jest informatykiem, poproś go o pomoc przy wyborze komputera; a kogoś kto zna się na samochodach zapytaj o radę podczas poszukiwań nowego auta.

Karty rabatowe

Wiele sklepów oferuje stałym klientom karty rabatowe. Dzięki niektórym z nich możesz zrobić zakupy nawet o 10-15% taniej. Niektóre karty są dostępne tylko dla określonej grupy osób np. Pracowników danej firmy. Jeśli Twój znajomy posiada rabaty w danym sklepie, w którym znajduje się to, czego szukasz – poproś go o pożyczenie karty lub o towarzyszenie Ci podczas zakupów, jeżeli obecność posiadacza zniżki jest niezbędna do jej uzyskania.

Wpółne zakupy z przyjaciółmi, które często pozwalają na otrzymanie korzystnych zniżek.

Rabaty powyżej określonej kwoty

Niektóre sklepy np. Zalando.pl lub answear.com często oferują zniżki przy zakupach powyżej określonej kwoty np. Powyżej 300 lub 400 zł. Jeśli nie masz w planach tak dużego wydatku w danym sklepie, zapytaj przyjaciół o chęć złożenia wspólnego zamówienia. Często też zamawiając przez internet możesz liczyć na darmową wysyłkę, jeśli przekroczysz daną sumę. Jeśli zamawiasz coś do pracy, zapytaj swoich współpracowników o dołączenie do zakupów – wspólna przesyłka do miejsca pracy może okazać się darmowa.

Wspólne usługi

Więcej znaczy taniej. W przypadku usług ta zasada również się sprawdza. Zakładając konto premium dla rodziny na Spotify możesz utworzyć konta dla 4 osób za 29,90 zł miesięcznie. Dzieląc się z przyjaciółmi zyskasz usługę, która standardowo kosztuje 19,90 zł za 7,5 zł. Analogicznie sytuacja wygląda z abonamentami telefonicznymi i wspólnymi pakietami internetu. Np. W Nju mobile za pierwszy numer zapłacisz 29,90 zł, a za dodanie drugiej osoby do swojego pakietu dopłacisz tylko 9 zł.

3 w cenie 2

W sieciowych sklepach z książkami lub kosmetykami, takim jak Empik, Douglas, Sephora czy Body Shop (chociaż zdarza się to również w przypadku marek odzieżowych), często wprowadzane są promocje typu 3 w cenie 2. Taka oferta idealnie sprawdzi się podczas zakupów z przyjaciółmi, jeśli nie planujesz zakupy aż 3 rzeczy.