• Autor: Tymon
  • 20 października 2017

Dodatkowa praca dla studenta – możliwości i korzyści

Dodatkowa praca dla studenta – możliwości i korzyści

1024 685 Tymon

Początek roku akademickiego wiąże się z dużymi wydatkami. Dobrym rozwiązaniem dla studentów poszukujących źródła dochodu jest praca dodatkowa. Jak jej szukać i ile można dzięki temu zarobić?

Rób to, co lubisz

Nie od dziś wiadomo, że dzięki swoim pasjom można zarabiać czerpiąc z tego prawdziwą przyjemność. Nawet jeśli nie będą to wielkie pieniądze, to właśnie jako student masz największe szanse na skorzystanie z możliwości połączenia przyjemnego z pożytecznym. Od czego zacząć? Przede wszystkim zastanów się w czym jesteś dobry i co lubisz robić. Może grasz na pianinie, biegle znasz jakiś język obcy albo umiesz wykonać perfekcyjny makijaż? Wybierz jedną lub dwie rzeczy, które mógłbyś robić zarobkowo i wystaw ogłoszenie w sieci. Następnie, prześlij je rodzinie i przyjaciołom z prośbą o rozesłanie je dalej. Ten prosty sposób to pierwszy krok w znalezieniu fajnej pracy dodatkowej.

Zestaw zajęć uniwersalnych

Jeśli nie masz takiej pasji lub umiejętności, która mogłaby się przekształcić w źródło dochodu – nie martw się. Istnieje cały zestaw dodatkowych zajęć, które możesz wykonywać. Masz prawo jazdy? Możesz zostać kierowcą ubera i jeździć w samodzielnie przez siebie wyznaczonych godzinach. Szukając dodatkowej pracy, warto też rozejrzeć się w swojej okolicy. Być może sąsiadka szuka kogoś do opieki nad dziećmi lub do wyprowadzania psa.

Zarabiaj w sieci

Jako student możesz też skorzystać z wielu opcji pracy zdalnej i zarabiać na tym, na czym dobrze się znasz czyli np. Na Facebooku czy Instagramie. Wiele firm prowadzi swoje profile i zatrudnia moderatorów, którzy odpowiadają na pytania fanów. Najczęściej poszukiwani są moderatorzy weekendowi. Za odpowiadanie na komentarze na fanpage’u podczas weekendów można zarobić miesięcznie od 500 zł – 1500 zł.

A może praca na uczelni?

Jak to mówią – najciemniej pod latarnią i ta zasada sprawdza się także w poszukiwaniu pracy przez studentów. Niewielu z nich wpada na pomysł znalezienia pracy w swoim naturalnym środowisku, czyli… na uczelni. Opcji jest wiele – choćby praca w uniwersyteckim barku lub bibliotece.

Ile można zarobić?

Tak naprawdę pracując dodatkowo możesz zarabiać tyle, ile na pełnowymiarowym etacie. Wszystko zależy od rodzaju wykonywanego zajęcia. Jeżdżąc uberem ok 3 – 4 godziny dziennie 3 dni w tygodniu możesz liczyć na zarobki wynoszące ok 1000 zł, opiekując się dziećmi zarobisz od 10-40 zł za godzinę, a wykonując jeden makijaż wieczorowy ok 100 – 150 zł.