• Autor: Tymon
  • 12 października 2017

Jakie zniżki przysługują studentom?

Jakie zniżki przysługują studentom?

1024 682 Tymon

Życie studenckie jest przepełnione rozterkami życia doczesnego, a największe z nich związane są z gospodarowaniem (często niewielkim) budżetem. Dlatego studenci to grupa najbardziej uposażona we wszelakie zniżki, rabaty i promocje. Prowadząc biedne życie żaka warto zorientować się, na czym możemy najwięcej zaoszczędzić.

Muzea stoją otworem

Legitymacja studencka upoważnia do zniżek i rabatów w muzeach, teatrach czy galeriach sztuki. Tańsze bilety dla studentów znajdziemy również w wybranych kinach, zwłaszcza studyjnych. Nieczęsto zdarza się, by zniżki sięgały aż 50%, jednak zależne jest to bezpośrednio od instytucji i dnia przeznaczonego na zniżki dla studentów.

Żeby nie studiować głodnym

Tańsze oferty dla studentów posiada większość restauracji i barów, które mają przygotowane rabaty dla tej grupy społecznej. Jeżeli chodzi o kluby puby i bary najlepiej zorientować się, z którymi miejscami „dogadana” jest nasza rodzima uczelnia, dzięki temu w wybranych miejscach możemy liczyć na jeszcze większą promocję niż w innych. Znana i lubiana przez wszystkich studentów sieć pizzerii Dominos przewiduje 40% rabatu dla tych, którzy posiadają indeksy wybranych uczelni np. UW i Politechniki Warszawskiej.

Wiele sieci restauracji, nawet tych droższych jest również przygotowane na przyjęcie studentów, dlatego warto za każdym razem dowiedzieć się, czy będziemy w stanie zaoszczędzić trochę więcej nawet w droższym miejscu.

dziewczyna siedzaca i czytajaca ksiazke.

Szerokiej drogi!

Najpopularniejszą i najbardziej znaną zniżką pozostaje bez pytania zniżka na komunikację miejską i PKP. Jest ona naprawdę duża, ponieważ wynosi aż 50% (na transport w mieście) i 51% (koleje) na wszystkie przejazdy. Nie tylko państwowe zakłady transportu posiadają taką ofertę. Coraz częściej, by zachęcić studentów, którzy dużo się przemieszczają zarówno w mieście, jak i między domem rodzinnym a miejscem studiowania, prywatne firmy transportowe oferują studenckie rabaty. Za każdym razem warto się dowiedzieć u samego pośrednika.

Z Kartą za pan brat

Wiele uczelni oferuje swoje indywidualne karty studenckie, dzięki którym studenci mogą skorzystać z dodatkowych zniżek u wybranych partnerów projektu. Dzięki temu sklepy, usługi i firmy mogą zaproponować jeszcze większą ulgę niż dla studentów z np. innej uczelni.

Istnieją jeszcze międzynarodowe karty ISIC lub EURO26 zapewniające ubezpieczenie i upoważniające do zniżek w punktach handlowych i usługowych, takich jak hostele, restauracje i obiekty sportowe. Zniżki dzięki tym dwóm kartom mogą osiągać nawet do 40%. Posiadanie tych kart może okazać się bardzo przydatne również podczas zagranicznych wycieczek. Wiele obiektów za granicą oferuje specjalne rabaty dla właścicieli ISIC lub EURO26.