• Autor: Adam
  • 18 października 2017

Wyprawka do przedszkola. Jak zaoszczędzić?

Wyprawka do przedszkola. Jak zaoszczędzić?

1024 682 Adam

W życiu każdego rodzica, który decyduje się wysłać swoje dziecko do przedszkola, przychodzi moment, w którym zadaje sobie pytanie – jak przygotować wyprawkę i ile to będzie kosztować. Sprawdź, jak ją zaplanować!

Zacznij kilka miesięcy wcześniej

Przede wszystkim, kompletowanie wyprawki warto zacząć kilka miesięcy wcześniej, czyli jeśli Twoje dziecko jest zapisane do przedszkola od września – zacznij kupować potrzebne rzeczy już w czerwcu. Rozłożenie zakupów w czasie pozwoli Ci uchronić się przed jednym wielkim wydatkiem, który może zaburzyć Twój budżet domowy. Poza tym, wcześniej przygotowana lista niezbędnych przedmiotów sprawi, że będziesz bardziej czujny podczas wizyt w sklepie i łatwiej wyłapiesz wszelkie promocje.

Zacznij od tego co niezbędne

Chociaż żelowe długopisy mogą być priorytetem dla Twojego malucha, to w liście niezbędnych rzeczy raczej ich nie uwzględniaj. To, co najbardziej się przyda Twojemu dziecko w przedszkolu to przede wszystkim odpowiednie ubranie i buty. Wygodne spodenki, koszulka i bluza czy sweterek to komplet obowiązkowy. Najlepiej od razu przygotuj jeden lub dwa dodatkowe zestawy takich ubranek – mogą się przydać, kiedy dziecko się zabrudzi i będzie wymagać przebrania w trakcie zajęć. Stabilne, a jednocześnie miękkie buty to podstawa. Pamiętaj, że maluch będzie spędzać w nich codziennie kilka godzin, dlatego zadbaj, żeby było mu w nich wygodnie. Potrzebny będzie także worek do zmiany obuwia.

dzieczynka je swiezego arbuza.

Przybory higieniczne

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda…- każdy zna te słowa dziecięcej piosenki. Oczywiście, ciepłą wodę gwarantuje przedszkole, ale o reszcie musisz pamiętać. Jeśli Twój syn lub córka nie należą do fanów mycia zębów, wybierz szczoteczkę, która będzie go do tego zachęcać np. z ulubionym bohaterem z bajki. Pasta tez powinna być przeznaczona dla dzieci, najlepiej o owocowym posmaku – dzięki temu Twój maluch będzie kojarzył ten obowiązek z przyjemnością.  Oprócz tego, kup też duży zapas chusteczek higienicznych. Katarki w przedszkolu zdarzają się bardzo często, dlatego dobrze, jeśli Twoje dziecko będzie miało dostęp do własnych chusteczek.

Przybornik małego artysty

Każda przedszkolanka wymyśla inne zajęcia z dziećmi, ale najczęściej zestaw wymaganych przyborów pozostaje ten sam. Na Twojej liście na pewno powinien znaleźć się blok techniczny w dwóch wariantach (białym i kolorowym), teczka rysunkowa, kredki ołówkowe i świecowe, klej w sztyfcie, nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami, farby i pędzle, plastelina i temperówka.

Podsumowanie - ile za to zapłacisz?

Trzy zestawy ubrań do przedszkola to koszt ok. 300 zł., wygodne kapcie od 60-100 zł., przybory higieniczne – ok. 40 zł., przybory plastyczne ok. 80 zł. W sumie musisz przygotować się na wydatek ok. 500 zł.