• Autor: Adam
  • 23 października 2017

Rozwój osobisty – jak zaoszczędzić korzystając ze szkoleń w internecie?

Rozwój osobisty – jak zaoszczędzić korzystając ze szkoleń w internecie?

1024 682 Adam

Jeśli marzysz o podwyższeniu swoich kwalifikacji lub po prostu szukasz sposobu na ciekawe spędzenie czasu, które może przynieść Ci korzyści w przyszłości – wybierz się na szkolenie.

W dzisiejszych czasach, dzięki dostępowi do internetu możesz skorzystać z rozmaitej bazy kursów e-learningowych. Duża ich część jest bezpłatna, a warunkiem uczestnictwa jest wysłanie zgłoszenia e-mailowego lub np. zapisanie się do newslettera. Oczywiście istnieją też płatne specjalistyczne kursy, których ukończenie wiąże się z uzyskaniem certyfikatu, ale wciąż jest to koszt dużo niższy niż szkolenia w tradycyjnej formie.

Rodzaje kursów

W sieci możesz znaleźć właściwie każdy rodzaj kursu – zarówno te, które skupiają się na rozwoju pasji np. nauka śpiewu, jak i kursy zawodowe np. pedagogiczny czy programistyczny.

Dlaczego warto?

Szkolenia online są zazwyczaj sporo tańsze, ponieważ ich organizacja jest dużo mniej wymagająca niż kursów stacjonarnych. Utrzymanie czy wynajęcie przestrzeni to dodatkowy koszt dla organizatorów. Uczestnicy tradycyjnych szkoleń też muszą liczyć się z dodatkowymi wydatkami m.in. za dojazd do danego miejsca.

Gdzie szukać tanich szkoleń?

Szeroki wybór szkoleń znajdziesz na youtube np. Kursy fotografii, kursy językowe, czy tańca. Oprócz tego, warto odwiedzić strony uniwersytetów lub fundacji zajmujących się interesującą nas dziedziną oraz firmy zarejestrowane w rejestrze usług rozwojowych. Niektóre szkolenia są dofinansowywane ze środków Unii Europejskiej, dlatego wybierając sprawdzonego organizatora, możesz liczyć na bardzo atrakcyjne oferty cenowe. Aktualne informacje o atrakcyjnych szkoleniach możesz szukać m.in. na stronie www.akademiaparp.gov.pl

Ile można zaoszczędzić?

Szkolenia i kursy online są nawet do 50% tańsze od tych stacjonarnych. Średnia cena szkolenia pedagogicznego to 1800 zł. za 150 h, podczas gdy ten sam wymiar kursu w internecie można znaleźć już za 790 zł. Analogiczne różnice cenowe występują w przypadku innych kursów np. nauki języka obcego.

Rozwiń skrzydła

Jeśli nie do końca wiesz, w jakiej dziedzinie chciałbyś się rozwijać lub po prostu szukasz motywacyjnego kopa, to zamiast wybierać się na kosztowną konsultację z coachem – skorzystaj z bazy darmowych motywacyjnych wideo z sieci. Jedną z najbardziej znanych organizacji zajmujących się organizacją konferencji motywacyjnych, które możesz znaleźć w internecie jest TED. Ciekawi mówcy i bardzo atrakcyjne tematy to okazja do zdobycia inspiracji i wprowadzenia zmian w swoim życiu.