• Autor: Tymon
  • 20 października 2017

Podręczniki akademickie – jak zaoszczędzić na ich zakupie?

Podręczniki akademickie – jak zaoszczędzić na ich zakupie?

1024 681 Tymon

Zbliża czas dużych wydatków dla wszystkich studentów związany z zakupem podręczników akademickich. Jak zaopatrzyć się w potrzebne książki bez wydawania fortuny? Poznaj kilka sposobów.

Zapoznaj się z zasobami bibliotek

Jak wiadomo, biblioteki mają ograniczoną liczbę egzemplarzy danego tytułu, dlatego warto zapytać starsze roczniki o wymagane podręczniki z danego przedmiotu – jeszcze przed pierwszymi zajęciami. Dzięki temu masz szansę wypożyczyć jedną z nielicznych sztuk – w tym wypadku szybkość naprawdę ma znaczenie. Czasami zdarza się tak, że z danej książki można korzystać tylko na miejscu – wtedy warto rozważyć zrobienie kserokopii. Jeśli masz dostęp do sylabusa – dowiedz się, które rozdziały podręcznika będą omawiane na zajęciach. Ta informacja pozwoli Ci na zrobienie kopii dokładnie tych części książki, które będą Ci potrzebne, co pozwoli Ci zaoszczędzić. Oprócz odwiedzenia biblioteki uniwersyteckiej, warto też udać się bibliotek publicznych i osiedlowych i poszukać tam potrzebnych tytułów.

Kupuj używane podręczniki

Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie przy zakupie podręczników jest odkupienie ich od starszych kolegów lub poszukanie ich na allegro, czy innych stronach służących do odsprzedawania rzeczy. Za używaną książkę możesz zapłacić nawet do 50% mniej niż za nową.

Zaprzyjaźnij się z ebookami

Ebook to dobre rozwiązanie dla zwolenników czytania na urządzeniach mobilnych. Dzięki stronom takim jak np. Ibook.pl, możesz wykupić miesięczny lub semestralny dostęp do czytelni online.

ksiazki poukladane jedna na drugiej.

Kupuj na spółkę

Zajęcia z konkretnego przedmiotu odbywają się najczęściej raz w tygodniu. Z tego powodu dobrym pomysłem jest kupowanie książek na spółkę z drugą osobą. W ciągu tygodnia można pożyczać sobie podręcznik – tak, aby każdy miał szansę przygotować się do zajęć.

Postaw na swoje zainteresowania

Jeśli jakiś przedmiot szczególnie Cię interesuje – kup podręcznik do jego nauki. Niektóre książki po prostu warto posiadać. Przed zakupem porównaj ceny w księgarniach internetowych i wybierz najkorzystniejszą ofertę. Aby zaoszczędzić na przesyłce zamów książki większą grupą – dzięki temu koszt wysyłki się zmniejszy lub jeśli zamówienie przekroczy określoną kwotę – podręczniki zostaną wysłane za darmo.