• Autor: Tymon
  • 19 października 2017

Nauka języków obcych przez Internet – oszczędność czasu i pieniędzy

Nauka języków obcych przez Internet – oszczędność czasu i pieniędzy

1024 683 Tymon

 

Znajomość języków obcych jest obecnie bardzo przydatną umiejętnością, która coraz częściej jest także czynnikiem decydującym o otrzymaniu pracy lub podwyżki. Osoby, pragnące rozpocząć naukę innego języka, czasami obawiają się wysokich kosztów związanych z kursem, indywidualnymi lekcjami czy zdobywaniem materiałów. Zanim jednak zaczniesz wymyślać wymówki, poznaj kilka sposobów na oszczędność dzięki nauce przez Internet.

Ucz się z youtube’a

Chociaż youtube przede wszystkim kojarzy się nam z muzyką i śmiesznymi filmikami, możesz znaleźć tam wiele wartościowych treści np. Vlogi lektorów językowych, a nawet podzielony na części kurs językowy. Aby znaleźć interesujący Cię materiał, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę język, którego chcesz się uczyć i słowo kluczowe tzn. “Kurs”, “lekcja”, “nauka”. Korzystanie z takiej formy edukacji, nie tylko pozwoli Ci na oszczędność pieniędzy, ale także czasu. Filmiki na youtube mają od kilku do kilkunastu minut i możesz je oglądać gdziekolwiek zechcesz.

Blogi językowe

Jeśli jesteś wzrokowcem, na pewno docenisz tekst pisany – cenne rady, słownictwo i lekcje w postaci ciekawych wpisów, znajdziesz na blogach dotyczących nauki danego języka. Czytanie takich notek może być także świetnym uzupełnieniem wiedzy, dla osób, które znają już jakiś język. Blogerzy często piszą o smaczkach, ciekawostkach i przybliżają słownictwo, które trudno znaleźć na tradycyjnych kursach.

mezczyzna siedzacy z wlaczonym laptopem.

Kursy w sieci

Niestety, nie każdy ma w sobie tyle samozaparcia, aby codziennie wygospodarować chwilę na naukę i do zdobycia motywacji potrzebny mu przysłowiowy bat. Najlepszym sposobem na systematyczną naukę jest zapisanie się na kurs językowy. Taka forma zapewnia najczęściej dostęp do dedykowanej platformy, która wymusza na uczestniku powtórki materiału i na bieżąco informuje o jego postępach. Dostęp do takiego kursu jest płatny, ale wciąż nie są to tak wysokie kwoty jak w przypadku nauki w stacjonarnej szkole językowej. Za miesięczną subskrypcję platformy e-learningowej zapłacisz średnio od 29zł do 59 zł. Porównując to do standardowej opłaty za kurs czyli 200 zł – 300 zł za miesiąc – ucząc się online przez rok nauki możesz zaoszczędzić sporą sumę:

10 miesięcy nauki online (rok akademicki) x 29 zł/mies. = 290 zł

10 miesięcy nauki na stacjonarnym kursie (rok akademicki) x 200 zł/mies. = 2000 zł

Oszczędność = 1610 zł

Twój prywatny nauczyciel

Jeśli znasz już jakiś język, ale nie chcesz wyjść z wprawy i szukasz lektora do konwersacji, to Internet też daje Ci dużo możliwości. Obecnie w sieci możesz znaleźć wiele ogłoszeń z propozycją lekcji przez Skype’a. Dzięki nim możesz uczyć się bez wychodzenia z domu i znaleźć nauczyciela z drugiego końca świata. Konwersacje przez Internet również są tańszą alternatywą dla tradycyjnych spotkań – za godzinną lekcję przez skype zapłacisz średnio 20-60 zł, a za indywidualną stacjonarną konwersację od 100 zł – 200 zł.