• Autor: Kasia
  • 18 października 2017

Kursy i szkolenia, jak na nich oszczędzać?

Kursy i szkolenia, jak na nich oszczędzać?

1024 682 Kasia

Nigdy nie jest za późno na rozwój zarówno zawodowy jak i osobisty. Dlatego warto brać udział w różnego rodzaju szkoleniach i kursach, które pozwolą Ci podnieść lub nabyć nowe kompetencje. Problemem jest jednak fakt, że wiąże się to ze sporymi wydatkami. Są jednak sposoby na zaoszczędzenie na kursach i szkoleniach. Sprawdź sam!

Kupuj bilety z pierwszej puli

Jeżeli zależy Ci na uczestnictwie w jakimś płatny, wydarzeniu, sprawdź, kiedy można kupić bilety. Ponieważ pierwsza pula przeważnie wypuszczona jest w tzw. Early Bird Tickets (przedsprzedaż) co wiąże się z niższą ceną np. wejście na dwudniową konferencję Social Media Convet początkowo kosztowało 390 zł, aby ostatecznie „podskoczyć” do 565 zł. W przypadku dwudniowych wydarzeń warto również zapoznać się z programem i kupić bilet na jeden bardziej interesujący Cię dzień.

Możesz również czekać do końca i kupić bilet od kogoś kto w ostatniej chwili nie może wziąć udział w wydarzeniu. Dzięki temu możesz zapłacić mniej jest to jednak bardzo ryzykowna metoda.

Szukaj bezpłatnych wydarzeń

Kolejnym sposobem jest wyszukiwanie bezpłatnych szkoleń, konferencji, czy kursów w dziedzinie, która Cię interesuje. Coraz więcej osób dzieli się swoją wiedzą. Informacji na ich temat szukaj na forach oraz na grupach oraz fanpage facebookowych. To sposób, dzięki któremu zaoszczędzisz pieniądze, ale również poznasz ludzi z podobnymi zainteresowaniami. Szukaj szkoleń refundowanych, bądź dofinansowanych (możesz również zapytać swojego pracodawcę o możliwość pokrycia części kosztów za szkolenie zawodowe).

tablet lezacy na otwartej ksiazce na drewnianym biurku.

Szkolenia online

Dobrym rozwiązaniem są również platformy ze szkoleniami online, na których wiele zajęć prowadzonych jest przez ekspertów w wybranych dziedzinach. Jeżeli posługujesz się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym, możesz skorzystać np. z www.lynda.com (dostęp do platformy to 19,99$ czyli ok. 80 zł/miesięcznie, są również bezpłatne), www.udemy.com (dostęp dla 5 osób to koszt 240$ czyli ok. 1000 zł/rocznie, są również bezpłatne), czy www.coursera.org, która oferuje wykłady z uniwersytetów z całego świata (możesz znaleźć tam wiele darmowych materiałów).

W języku polskim znajdziesz m.in. platformę współtworzoną z Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi www.puw.pl, dzięki której możesz odbyć nie tylko kurs (cena zaczyna się od 200 zł), ale również studia I, II stopnia oraz podyplomowe.

Możesz również skorzystać z usługi świadczonej przez www.eduweb.pl, gdzie znajdziesz kursy związanie m.in. z fotografia, projektowaniem stron www (koszt za kurs    to ok. 400 zł).

Youtube, videocasty i podcasty

Sporo materiałów wideo z różnego rodzaju konferencji oraz szkoleń, ale również videocasty znajdziesz na www.youtube.com. Prawdopodobnie każdy znajdzie tam cos co może go zainteresować, plusem są  również specjalistyczne kanały prowadzone przez ekspertów w danej dziedzinie. Zdarzają się również konferencje, które przeprowadzają bezpłatną relację z wydarzenia za pośrednictwem tej platformy.

Szkolenia i kursy faktycznie mogą sporo kosztować, jednak dzięki Internetowi i platformą (e-learningowym, czy Youtube) możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy i nabyć ciekawą wiedzę.