• Autor: Kasia
  • 19 października 2017

Korepetycje i zajęcia dodatkowe dla dzieci

Korepetycje i zajęcia dodatkowe dla dzieci

1024 678 Kasia

Nauka i rozwój stanowią bardzo ważny aspekt w życiu naszych pociech. Zależy nam, aby jak najlepiej przyswajały wiedzę i rozwijały swoje umiejętności. Problemy w szkole wiążą się z potrzebą zapisania dziecka na korepetycje. Niestety nie mamy czasu lub po prostu odpowiedniej wiedzy, aby samemu się tym zająć, a koszt zajęć dodatkowych jest dość spory. Poznaj kilka sposobów, które pozwolą Ci zaoszczędzić.

Nauka przez Internet

Internet w dzisiejszych czasach to nie tylko dużo śmieciowych informacji, ale też duże skupisko wiedzy. Jest wiele stron internetowych, które oferują darmowe lekcje języków obcych, matematyki, czy nawet nauki tańca! Znajdziesz absolutnie wszystko, czego potrzebujesz. W zależności jaka forma bardziej Ci odpowiada, możesz korzystać z filmików lub też z pisanej treści. Możesz znaleźć lekcje, stworzone w bardzo przyswajalny sposób. Jeśli wolisz aby dziecko uczyło się od nauczyciela, pomyśl o lekcjach przez Skype’a. To świetna metoda, z której korzysta bardzo dużo osób. Jest znacznie tańsza, a uczyć można się w domu. Koszt godziny korepetycji przez Skype’a uzależniony jest od rodzaju przedmiotu, ceny wahają się od 20 – 30 zł.

Korepetytor – student

Jeśli zależy Ci na korepetytorze dla Twojego dziecka, dobrym pomysłem będzie pomoc studenta. Na godzinną lekcję u nauczyciela wydasz ok 50 zł, a za godzinę nauki u młodej osoby, która ukończyła szkolną naukę i jest w stanie pomóc Twojemu dziecku, zapłacisz połowę mniej. Wielu studentów chcąc dorobić oferuje korepetycje nawet w kwocie 15 zł!

Młoda osoba z pewnością będzie miała także świetny kontakt z dzieckiem, dużo więcej cierpliwości i wiele pomysłów na dobre przyswojenie wiedzy.

dziewczyna robiaca notatki przy smartfonie i laptopie.

Stowarzyszenia

Istnieje wiele stowarzyszeń i organizacji, które oferują darmowe zajęcia dla dzieci i młodzieży. Warto zajrzeć do internetu. Darmowe zajęcia, można znaleźć w każdym mieście. Bardzo dużo zajęć dodatkowych sponsorowanych jest ze środków Unii Europejskiej. Są to między innymi zajęcia związane z rozwojem pasji, jak nauka gry na instrumentach czy też różnego rodzaju formy ruchowe, jak taniec. Ponadto w ofercie wielu takich stowarzyszeń znajdziesz możliwość nauki języka, korepetycje lub kursy podnoszące poziom umiejętności. Często wystarczy jedynie zapisać dziecko, ale zdarza się też tak, że w zależności od tego czego dotyczą zajęcia i kto je organizuje, trzeba spełniać pewne wymogi. Nie warto  jednak szybko się zniechęcać. Zrób dobry research a z pewnością nie będziesz żałować!

Zajęcia w szkole

Możesz nie wiedzieć, ale w szkołach odbywa się wiele zajęć, dla dzieci, które pragną rozwijać się w wielu dziedzinach, oraz dla tych, które nie radzą sobie z przyswojeniem materiału. Nauczyciele wyznaczają godziny popołudniowe, na które można wybrać się mając problem z konkretnym zadaniem lub ogólnie pojętą tematyką przedmiotu. W szkołach odbywają się koła zainteresowań, na których dzieci utalentowane muzycznie, czy też plastyczne mogą się rozwijać. Jeśli Twoje dziecko ponadprogramowo chciałoby zdobywać wiedzę, z pewnością znajdą się zajęcia również dla niego. Zapytaj nauczyciela, a wszystkiego się dowiesz. Twoje dziecko wiele się nauczy, a Ty zaoszczędzisz pieniądze!

Jak widzisz jest wiele możliwości, które rozwiążą problem związany z korepetycjami i zajęciami dodatkowymi dla Twojego dziecka. Nie idź na łatwiznę – istnieje dużo alternatyw, na które wcale nie potrzebujesz sporej sumy pieniędzy!