• Autor: Adam
  • 13 listopada 2017

Jak oszczędzać na rozwoju osobistym?

Jak oszczędzać na rozwoju osobistym?

1024 789 Adam

Od kilku lat rośnie popularność szeroko rozumianego rozwoju osobistego. Większość z nas wciąż szuka możliwości przełamywania swoim barier, jednocześnie poszerzając swoje horyzonty. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że dzięki rozwojowi możesz zaoszczędzić pieniądze? Poznaj sposoby i zacznij działać!

Rozwój osobisty, jak zacząć?

Wpisując w wyszukiwarkę „rozwój osobisty” pojawi Ci się kilka tysięcy wyników, więc każdy kto chce zacząć znajdzie coś dla siebie. Również sposobów zdobywania wiedzy jest cała masa, czasem możesz się rozwijać nawet za darmo.

Książki przyjdą z pomocą

Jeśli chcesz się rozwijać jednocześnie nie pozbywając wszystkich oszczędności, z pomocą mogą przyjść Ci książki, w tym momencie wydawane są prawie na każdy temat. Dzięki temu za kilkadziesiąt złotych możesz stworzyć swoją własną biblioteczkę. Dodatkowo nie przepłacaj za książki korzystając z portali takich jak np. www.bonito.pl, www.livro.pl, www.aros.pl, czy www.matras.pl. Ta inwestycja w „wiedzę” może Ci się bardzo szybko zwrócić. Umiejętności możesz wykorzystać do świadczenia usług, dzięki czemu pojawi Ci się możliwość „dorobienia” pieniędzy. To także sposób, dzięki któremu nie będziesz musiał korzystać za każdym razem z oferty specjalistów, ponieważ będziesz w stanie poradzić sobie samemu. Ponieważ musisz pamiętać, że rozwój osobisty to nie tylko motywacja itp., ale również nabywanie nowej wiedzy z wielu dziedzin i kategorii.

Hasło motywujące, pomocne w rozwoju osobistym.

Zrób to sam i oszczędzaj

Czasem inwestycja w rozwój osobisty może szybko Ci się zwrócić. W jaki sposób? Załóżmy, że poszedłeś na szkolenie z DIY, które kosztowało Cię 500 zł. Pewnie zastanawiasz się jaka to oszczędność, a więc umiejętności, które poznałeś podczas jego trwania szybko mogą Ci się przydać. Na przykład chcesz nowy stolik w pokoju, kupiłeś już odpowiedni mebel na aukcji, ale koniecznie wymaga on renowacji. Wcześniej do tego zakupu musiałbyś „doliczyć” jednorazowy koszt specjalisty ok. 400 zł. Ale dzięki odbytemu wcześniej szkoleniu jesteś w stanie poradzić sobie z tym sam. Sam widzisz, że właśnie „spłacił” Ci się kurs DIY. To tylko jeden z przykładów, więc sam widzisz, że im bardziej się rozwijasz i im więcej umiejętności nabywasz tym więcej oszczędzasz. Pamiętaj też jednak, że nikt nie jest alfą i omegą, więc czasem pomoc specjalisty jest konieczna.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się online

Kolejnym sposobem na rozwój, mogą okazać się dedykowane kanały np. na YouTube. Znajdziesz tam zupełnie za darmo wideo specjalistów, ekspertów, ale również mentorów. W tym przypadku jedyną rzeczą, której potrzebujesz jest motywacja, systematyczność i chęci. To wszystko może przyczynić się do zaoszczędzenia pieniędzy, ale również pomoże Ci w samodoskonaleniu.

Rozwój osobisty to nie tylko świetne rozwiązanie dla osób, które chcą wciąż się udoskonalać i kształcić, ale jak sam widzisz, może on się również walnie przyczynić i pomóc Ci w codziennym oszczędzaniu. Więc przełam bariery i rozpocznij swoją drogę!