• Autor: Tymon
  • 20 lipca 2017

Nauka języków obcych za darmo!

Nauka języków obcych za darmo!

1024 682 Tymon

Nie musisz wydawać fortuny na kursy językowe, żeby biegle władać językiem. Wystarczy spora dawka samozaparcia, kilka ciekawych pomysłów i stały dostęp do internetu.

Każdy z nas wie, jak ważne w życiu są języki obce. Bardzo często znajomość angielskiego, czy niemieckiego jest gwarantem ciekawej i dobrze płatnej pracy. Na rynku istnieje wiele szkół nauki języków obcych, jednak kursy są bardzo drogie. Zajęcia odbywają się zazwyczaj w trybie popołudniowym, o stałych godzinach, co niestety nie wszystkim odpowiada.

Ile kosztuje kurs języka obcego?

  • Nauka z prywatnym nauczycielem to najczęściej koszt od 100 do 150 zł za godzinę – cena zależy od miasta oraz od języka, te mniej popularne są droższe. Podczas takich lekcji mamy komfort bycia w pojedynkę z lektorem, jednak, alby porządnie nauczyć się języka, takich spotkań potrzebujemy około 8 miesięcznie. Zatem koszt urośnie nam do około 800-1200 zł.
  • Kurs w szkole językowej, który trwa dwa semestry (czyli 9 miesięcy) to przeciętnie koszt około 2 tys. -2,5 tys. zł. Miesięcznie zatem musimy wydać ponad 200 zł. Jest to cena nie tylko samej nauki, ale koszt pracy wielu nauczycieli, wynajmu sali, marketingu, administracji.
Klocki edukacyjne ze słowami po angielsku

Skorzystaj z Internetu

Kiedy mamy potrzebę szybkiej nauki języka, a chcemy zaoszczędzić, warto pomyśleć o  darmowych kursach internetowych.

Ciekawym portalem jest np. www.busuu.com, z którego pomocą możemy nauczyć się aż dwunastu języków – m.in. portugalskiego, chińskiego, tureckiego, japońskiego, rosyjskiego, angielskiego, czy nawet arabskiego. W wersji darmowej mamy dostęp do fiszek z wyrazami obcymi. Można wykorzystać też wersję płatną (ok. 15 zł miesięcznie) i mieć dostęp do konwersacji z rodzimymi użytkownikami języków, kursów podróżniczych, aplikacji mobilnych z trybem offline, quizów i oficjalnych certyfikatów, ćwiczeń gramatycznych i trenera słownictwa.

Prasa, telewizja i karteczki

Dobrym rozwiązaniem jest też, zwłaszcza w początkowej fazie nauki, oklejenie wszystkich przedmiotów dookoła samoprzylepnymi karteczkami z obcojęzyczną nazwą. Pozwoli to na mimowolne przypominanie słówek, nawet w trakcie sprzątania, czy gotowania. Można też tuż nad biurkiem przyczepić kartkę z wyrazami, które sprawiają nam najwięcej kłopotu, np. w pisowni. W każdej wolnej chwili możemy w ten sposób oswajać się z „wyglądem” wyrazów.

Jednym z najlepszych rozwiązań nauki języka obcego jest też słuchanie programów radia i telewizji oraz filmów bez napisów, a nawet słuchanie i śpiewanie piosenek w danym języku. Dzięki temu osłuchamy się z nim i nauczymy poprawnej wymowy. Oczywiście warto też czytać w innym języku – np. zagraniczne czasopisma, najlepiej te, które nas naprawdę interesują oraz ulubione książki.

Najważnieszja systematyczność

Jednak cokolwiek postanowimy i jakąkolwiek drogę nauki znajdziemy, musimy pamiętać o systematyczności. Codzienne powtarzanie słówek, regularne odrabianie zadań, wystawianie się na kontakt z żywym językiem (np. dzięki podróżom) jest najważniejsze!

Dodaj komentarz

7 − three =